Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember, aki kiköltözik falura egy város közelében, nem is falusias környezetet szeretne maga köré?

Figyelt kérdés
A legtöbb kiköltöző miért mini kertet vesz és az is ilyen díszkert lesz? Meg új parcellázású részeken vesznek házat, ahol a házak egymás nyakán vannak és mindenki magas betonkerítést épít? Ezért miért költöznek falura? Pont a csendes, tágas, kertészkedős kert és vidék miatt éri meg szerintem idejönni. Mert ezek a házak és kertek egyáltalán nem olcsók, ennyiért a városban is van, ilyen, max nem újépítésű, de az szerintem kisebb gond, mint a mindennapi utazás a városba. Az én falumban is minden évben új utcákat és lakóparkokat nyitnak és kezdem azt érezni, hogy tönkreteszik azt, amiért anno ideköltöztünk, a gyönyörű nyugodt falut. Amúgy nagyon szeretem a környéket. Az új parcellázású részeken miért nem normális méretű kerteket hoznak létre, mint egy faluban? Egy kicsi kerten kettő ház van, meg vannak társasházak is. Szerintem a falunak falusiasan is kéne nőnie. Meg ekkora mértékben szerintem nem kéne nőnie a lakosságnak és a lakóterületnek. De gondolom mindenki csak azt látja, hogy a lehető legtöbb pénzt kihozni egy földterületből, az mindegy, hogy élhetetlen lesz a település.

2021. nov. 30. 00:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok!

mindig is falun éltem, jelenleg 2000 m2-es telkem van. És arra jutottam közel 20 év után, hogy abszolút nincs rá szükségem csak a nyűg van vele.

Az év 3/4-ében heti 6 órám megy el csak a fűnyírásra, pedig nincs semmi extra csak fű néhány bokor, fa. Dombos telek, ház előtt árok, és mivel nincs szomszéd a ház mögött is nekem kell vágni a füvet.

A telek hátsó 2/3-át nem is használjuk csak fű van rajta, még a kutya is csak akkor megy arra, mikor nyírom a füvet.

Szóval jelenleg sem használok 600m2-nél többet, csak van felesleges +1400 m2 mögötte. És ha már építkezek minek szivassam magamat egy nagy telekkel, mikor úgy sem használom ki?

2021. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

"Minden szarért nyavajognak"


A suttyó parasztságot a falusi emberek sem viselik jól. Az égetés tipikusan ilyen dolog.

2021. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%
20-as. Tilos egetni minden szar szemetet meg azzal tuzelni. Az normális ha videken este kinyitom az ablakot es kb mergezo fust jon be? Nem lehet elalvas elott szelloztetni a gyerekeknel sem. Es igen,a parasztja ne 5:30 kor nyirjon fuvet sehol! Hol van az eloirva,hogy hajnalban kell kelni,mert videken vett valaki hazat? Bunkosag szimplan. Fuvagashoz nem kell kertesz,fuvesiteshez viszont erdemes fogadni,mert olyan profin te nem csinalod meg.
2021. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Na, kinek mi nem igaz a 18-asnál, hogy 23 %?...
2021. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

#24: Elmondom neked, miért pontoztam én le.


"580 nm az mininek számít?


Az unokatesómék 4-en laktak 34 nm-en a várban gyerekként...:)"


1. Az 580 nm a TELEK, míg a 34 nm a LAKÁS területe. Ha érdemben akarnánk összehasonlítani a kettőt, akkor a falusi ház esetén is magának az épületnek a területét kéne nézni, és nem a telket.

2. 34 nm az még nagyvárosi szemmel is rendkívül kicsinek számít 4 főre, így ez alapján nem lehet általámos érvényű következtetést levonni. Itt most általánosságban, tehát az ÁTLAGOS körülményekről beszélünk, nem a szélsőségekről.

2021. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A traktorok hajnal 2-ig járnak, reggel 4-kor meg kezd a másik műszak, heti max. 2 napot van, hogy nem stílez valamelyik szomszéd, ekkor mi állunk neki fűrészelni.


Nyáron este nem lehet szellőztetni, mert a szemetet éjszaka közepén 0:00-4:00 égetik az emberek, a kijelölt nap szerda és péntek 12:00-18:00, de ebben az időpontban még nem láttam egy tűzmestert sem.


Állatokat néhány 80-100év közöttinél találni, néhány db tyúk nem a világ vége.


A reklámfilmekben a vidék szépségeként a madárcsipogást hozzák fel példaként, a falusi ember a madárcsipogást mindennél jobban rühelli, mi is közel 30 évig próbáltuk kiirtani őket eredménytelenül. A madárfiókák hajnal 2 körül szoktak beindulni és tolják egészen a reggeli traktorzúgásig, részemről inkább a lágy traktorzúgást hallgatnám a csipogás helyett!

2021. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Igaz, valóban nincsen nagy csend vidéken. De engem igazából a traktor, fűnyíró, tyúkok... nem is zavarnak, az autóforgalom viszont igen.
2021. dec. 10. 01:31
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk hullancsend van,jo utcaba kell koltozni. Kutyak neha ugatnak ha jon a postas,de az jo is,mert ha mozgas van ,jeleznek,ejszaka olyan csend van,hogy miota forgalmas ut mellol kikoltoztunk,a gyerek is ataludja az ejszakat. Panelban eddig soha! Es rendszeresen elalszunk mi is reggel,olyan nagy a csend.🙈
2021. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az agglomerációs élet nem arról szól hogy a városi ember elfalusiasodik, hanem hogy nyugalomban és csendben éljen.


Arra persze nem gondol, hogy minden szolgáltatás messze lesz. Az agglomerációban rendszerint túlméretezett falvak vannak (Érd, Dunakeszi, Pilisvörösvár is ilyen), semmi városias jelleggel. Bármi fontosabb elintéznivalód van Pestre vezet az út.

2022. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!