Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszivattyút (kétventillátoros...

Hőszivattyút (kétventillátoros) telepített a szomszêd a hálószobámtól 5 méterre és azóta zúg-búg az egész ház. Milyen telepítési előirások vannak ezekre az eszközökre? Mindenki oda telepíti ezeket ahova akarja? Nincs rá még törvêny vagy rendelet?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de szerintem ez helyileg van szabályozva. Nézz utána, hogy maximum milyen zajjal járhat egy ilyen eszköz működése, ha ezt meghaladja, akkor végeztess el egy akkreditált laborral egy zajterhelés vizsgálatot. Ha az is az mutatja, hogy hangosabb a megengedettnél, akkor szerintem van lehetőség érvényesíteni az akaratodat. De remélhetőleg lesz valaki, aki jobban ért a témához.
2022. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

a kerítésre egy hangcsökkentő falat kell tenni, úgy mint a vasút teszi a közeli házak mellé..


A törvény, vagy rendelet lobogtatása nem csökkenti a zajt, sőt a jegyző sem tud mit tenni.


Mielőtt panaszra mész, gondold át, hogy a szomszédnak milyen ellenérvei lehetnek feléd..néha meglepő dolgokat tudunk meg magunkról a vita hevében.

2022. jan. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az én szobám ablaka mellett a járdára tette a szerelő a szivattyút(gree) amikor indul éppenhogy hallani, de ha már fűt, akkor csendes
2022. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van csend relet országos és helyi. Jegyzőnél tudsz birtokvédelmet kérni a folyamatos zajkeltés miatt.
2022. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 4-es mondja jól. Meghatározott maximális decibel értékek vannak nappalra, és éjszakára. Elég szigorúak az előírások, a legtöbb hőszivattyú nem tudja teljesíteni, a drágábbak közül is csak néhány. Gree, Midea, hasonló olcsó ipari hulladékok a közelében sincsenek az előírásoknak. Ezeket legfeljebb 20-25 méterre lehetne telepíteni a szomszéd ablakától, akkor is csak jól leárnyékolva. Tudnék érdekes dolgokat mesélni.

üdv: egy hőszivattyú telepítő

2022. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos egy további rossz hír, hogy ahogyan öregszik majd a készülék, egyre hangosabb lesz.
2022. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a magyar mentalitás ha klíma elhelyezésről van szó. A párom szomszédja a telekhatáros építkezésnél 4db kültérit telepített az épület mögé, úgy hogy a párom ablaka felé néznek és van zaj rendesen. Én ezt úgy oldottam meg, hogy felszólítottam hogy helyezze át, kiröhögött. Mostanában nem működnek a gépek, mert valaki véletlenül eléjük szerelt egy OSB lapot és hibakóddal leállnak mert lejegesednek. Az önkormányzatnál már feljelentettem őket. A telepítőt is elküldeném az anyjába ilyenkor.....
2022. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 vagyok.....

Ja és náluk 4-4,5m távolságról beszélünk nem 20m távolságról. Ahelyett hogy venne egy 1 nagy teljesítményű kültérit és kivezetné a saját kertjébe inkább zajongjon a szomszédnak. Persze a csövezés nem olcsó mulatság de ezért vannak szabályok.

2022. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyik városban, és milyen besorolású környéken van a hőszivattyú?
2022. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!