Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyes kazán fűtésrendszeréhez...

Thorzoli kérdése:

Vegyes kazán fűtésrendszeréhez nagyobb tágulási tartáléyt teszek az lehet gond?

Figyelt kérdés
74 nm a ház,18 as Totya kazán, 1000 literes puffer, 8 radiátor. van egy 50 literes tartályom, ezt lenne jó feltenni, ha nem gond.

2022. jan. 23. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az ötven liter elég..persze ennek a teteján legyen túlfolyó, és így kiderül mennyi az annyi...

Nem nagy cuppanás, felszereled(gondolom a padlásra)a túlfolyót meg olyan helyre, hogy lásd jön-e a víz..

A tágulási nem árt, ha fagymentes helyre kerül, mert ha befagy, akkor bármi is lehet.

2022. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Tökéletes. Nekem raktak vagy 200 litereset. Csak szigeteld be a padláson ne fagyjon be.
2022. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi a minimális magasság, ahova fel lehet szerelni a tágulásit? jó az ha a mennyezet alá szerelem, vagy kevés a nyomás azon a magasságon? A mennyezet 270 cm.
2022. jan. 23. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem gond, ha nagyobb, túl kicsi ne legyen, az a lényeg. A magasságra nem tudok mit mondani.
2022. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb 1200 literre soványnak találom azt az 50 liter. Nekem kb ekkorán egy kivénhedt 120literes bojler játsza a kiegyenlítő szerepet.
2022. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Először èn is egy 50 litereset raktam a mennyezet alá úgy is tökéletesen működött. De volt átalakítás és a szerelő feltett egy nagyobbat a padlásra. Akkor került be nekem is puffer. Hát az elég magas amiatt szerintem nem is árt ha fentebb van a kiegyenlítő.
2022. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Szüleimnél 25 literes van a padláson az is megteszi. Nyomás miért kell?
2022. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vander83 A meglévő csonkokra kötöttél simán, vagy meghosszabbítottad a meleg csonk belső csövét? Mert feltételéezem hogy arra a csonkra tetted a tulfolyót.
2022. jan. 23. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!