Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagyjából milyen összegbe...

Nagyjából milyen összegbe kerülhet egy 5x5m-es pince megépítése?

Figyelt kérdés

A ház pincéjét szeretném megnagyobbítani és mellé építeni egy kb. 5x5m-es részt. Dupla fallal, leszigetelve, monolit födémmel, kivakolva. Talajvíz nincs, de sajnos a kertbe nagy gép nem tud bemenni, tehát markológéppel kiásni nem lehet, maximum valami nagyon kis géppel. És persze a kitermelt föld sem kell.

Nagyságrendileg milyen összeget kell egy ilyen dologra számolni a mai árak mellett Budapesten?



2022. febr. 5. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Gép nélkül senki sem fogja elvállalni. Nem lehet kiásni, a mixer sem tud bemenni, betonpumpa sem tud bemenni, az építőanyagot sem tudják bevinni. Csak kiásott föld lesz 100 m3, azt hogy viszik el?
2022. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Az épitésen már túl vagyok . A kérdés sok tényezőt hord magában amit csak a helyszín felmérésénél lehet konkretizálni . Aztán még ott van az ígény , milyen vastag falazat , miből és a többi . Rengeteg számolgatással jár tudom , de konkrét elképzelésnél a négyzet méter árak figyelembe vételével sacc per kábé lehet csinálni egy ár kalkulációt , nem művészet . Viszont ha az a kérdés , hogy a " szakik " mennyiért vállalják az már a kivitelező mohoságán , nyerészkedésén mulik . Érdemes több árajánlatot meghallgatni és ami nagyon fontos / lehet , hogy csak nekem / előre nem fizetek egy petákot sem mert vannak elvetemült mihasznák akik elöre kérnek valami indokkal anyagi forrást és eltünnek mint az a szürke a ködben . Csilivili munkaruhában , egymásra helyeselve kontráznak , bologatnak , nagy szakiknak mutatják magukat . Na ezek azok akik a megrendelő megtévesztésére játszanak . Tehát , csak körültekintően és a bizalmatlanság soha ne aludjon !
2022. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
1. Nem lesz száz köbméter kiásott homok ami felesleg , csak kb. 60 köbméter , ha figyelembe vesszük a bel magasságot . Értem én , akármennyi is akkor is csak utban van . Nos , anyag mozgatás az lesz bőven , ki és be az már eleve egy plussz kiadás . Ha nincs semmi lehetőség a legkissebb munkagépnek bejutnia az eleve szívás és jőn a jogos kérdés , megéri ?!
2022. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy kisebb munkagép beférne, de egy nagy markoló nem.
2022. febr. 5. 11:32
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
1 . Ha élelmes a kérdező akkor felajánlja ingyen elvihetö címszó alatt . Sokan keresnek feltőltéshez homokot , főldet .
2022. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
4 . Amennyiben egy kisebb munkagép befér az sok kuli munkát megsporólhat . Ez persze időt is sporol mert nem mindegy , hogy mennyit tolodik ki a kivitelezés . Sajnos viszont ennek ára van , persze a kuli munkának is . Van baj nem kevés . Na , pont ezért nem lehet azt mondani , hogy - Nézd cimbora , 10 misi és kész a projekted . Ha ezt valaki így számszerint előre konkretizálja ott már erős a gyanú , hogy ez egy kész átverés soo .
2022. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én most egyelőre csak arra lennék kíváncsi, hogy nagyságrendileg milyen összegre lehet számítani manapság, hogy érdemes rajta gondolkodnom, vagy felejtsem el, mert jóval több, mint amennyi pénzem volna. Szóval, ha azt mondjátok, hogy kb 4-5, 5-8 millió, vagy 10-15 is lehet, akkor az is segítség, mert ha sok, akkor nem is gondolkodom tovább ebben az irányban.
2022. febr. 5. 11:46
 8/12 A kérdező kommentje:
A belmagasság 240, a gödör így kb. 110 köbméter, mert ugye a falaknak is van vastagsága és alja is kell, hogy legyen.
2022. febr. 5. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-10 millió lenne ha be tudnának menni a munkagépek. De így hogy a mixer és a pumpa nem tud bemenni, kézzel kell megkeverni a betont, magasabb lesz sokkal a kivitelezési összeg.
2022. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
5*5*2,4=60. Hogy jött ki kétszer annyi?
2022. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!