Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha egy atomkatasztrófa van...

Ha egy atomkatasztrófa van akkor mi a helyzet megoldása? A bunker építésen belül.

Figyelt kérdés

Összevissza vannak a videók és a cikkek ezzel kapcsolatosan. Én nem értek a sugárzáshoz. Nem tudom hogy egy atombomba mekkora gamma sugárzást ad ki, és hogy ehhez mi kell hogy ne menjen át rajtunk. Arra lennék kíváncsi hogy aki nem rendelkezik milliárdokkal hanem csak egy sima átlagos ember aki nagyon keményen dolgozik az mit tehet akkor ha egy atomcsapás érné őt 5 kilométerre.(Budapest.szigethalom, stb. ilyen távba) Tehát egy nagyon konkrét példa. Ha 5 kilométerre robbanna fel egy atombomba akkor mit tehetne ő, milyen mély bunkert kéne építeni és a legfontosabb= valóban egy méteres ólomréteg kellene vagy vízréteg, vagy mi kellene ahhoz hogy az a rákos gamma sugárzás ne érje olyan erősen amitől meghalna. És van még egy olyan téma amit egyszerűen nem lehet normálisan megtalálni sehol sem. Tehát van egy 9 köbméter terület ami teljesen légmentes. A levegővel és a szén-dioxiddal mi van? Hogyan lehet a szén-dioxidot eltávolítani a bunkerből, és hogyan kell megszűrni a rádió aktív levegőt. Egyetlen egy dolgot tudok: a vizet bármeddig el lehet tárolni romlás nélkül, ha sötét helyen van ami légmentes. Bármit írhattok de szerintem a kajáról és a vízről nem érdemes írni, mert ezeket rendkívül könnyen meg lehet oldani. A többit viszont kérdéses! A kérdésem természetesen nem az hogy egy-két napra hogyan éljük túl, hanem hogy egy két évre hogyan éljük túl.

Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett a kérdés, de ez egy összetett gond ami elég sok részlet kérdésből áll.



#sugárzás #atombomba #bunker építés #ólom lemez víz réteg #szén-dioxid eltávolítás #sugárzott levegő megtisztítása
2022. márc. 11. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Döntsd el melyik a jobb. Egy villanás és meghaltál.

Vagy elbújsz a föld alá majd néhány hét múlva nem lesz élelem és lassan éhen halsz vagy a sugárfertőzéstől halsz meg több hetes szenvedés után.

Örökre nem maradhatsz a föld alatt.

2022. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-esnek igaza van. Ha beüt a krach, jobb minél hamarabb meghalni, ne akarj abban a világban élni, mert az halálhoz vezet, annyi különbséggel hogy lassú és fájdalmas lesz.
2022. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogják kikürtölni, hova és mikor dobnak atomot. Úgy, hogy ezért is mindegy.
2022. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát van egy 9 köbméter terület ami teljesen légmentes."

Valószínűleg te sem bírnád lelkileg a bezártságot egy ilyen kis lyukban, hanem inkább kimennél a sugárzásba pár hét után. Tudom hogy ez most "békeidőben" hülyeségnek hangzik, de nézd meg hány hajótörött ivott tengervizet, pedig pontosan tudják hogy halálos...


"a vizet bármeddig el lehet tárolni romlás nélkül, ha sötét helyen van ami légmentes."

Ez alapvetően igaz, csak a mennyiségre is figyelni kell. Két évre, ha napi 3 literrel számolunk, az több mint 2 köbméter. Plusz a kaja, gyógyszerek, táplálékkiegészítők (kelelni fog bőven, a vitaminokat pótolni kell valamiből napfény és friss gyümlcsök, zöldségek hiányában is). Ez már önmagában elfoglalja a 9 köbméteres tered felét. Fizikailag nem elég a hely ahhoz hogy évekre betárolj mindent. Magyarul a vizet meg kell szűrni, vissza kell forgatni. Egy ilyen vízkezelő rendszer irdatlan pénzekbe kerül, jobban jársz ha veszel inkább egy minimum 30-40 köbméteres pincét ahol "kényelmesen" elfér minden.


"Tehát van egy 9 köbméter terület ami teljesen légmentes. A levegővel és a szén-dioxiddal mi van?"

Nem kell légmentesnek lennie (az atombunkerek sem azok). Kell egy szűrő, amin át a szellőztető renszer nyomja be a tisztított levegőt. Mivel így bent túlnyomás alakul ki, ezért az összes többi helyen kifelé fog áramlani a benti levegő. Így nem jut be a külső szennyezett levegő, valamint egyből meg van oldva a szellőzés és levegőellátás is.


"hanem hogy egy két évre hogyan éljük túl."

Ilyen időtávra, ha nem akarsz bent megzakkanni, akkor saját magad testi és szellemi karbantartására is figyelmet kell fordítani: szobabicikli, könyvek, keresztrejtvény, sudoku, kinek mi jön be. Az mondjuk alapból kérdéses, hogy van-e létjogosultsága ennyi időre berendezkedni. Ha csak lokális az atomtámadás akkor szerintem racionálisabb döntés a menekülésre koncentrálni, ha pedig világszintűen olyan a helyzet hogy évekig nem lehet a felszínre menni akkor úgyis mindegy.

2022. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Épp pár napja néztem egy tök érdekes videót, hogy mi történne ha Budapestre dobnának atombombát (háromféle bomba hatása van bemutatva): https://www.youtube.com/watch?v=FkQ-l-7N1wk


Nem a gammasugárzás a legnagyobb gond, mármint az meglepően kicsi területet érint. Inkább a hő és a lökéshullám ölne.

2022. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Több évig is lehet élni egy 3x3 méteres helyen. Hisz a legtöbb börtönben ilyen cellák vannak és 23 óráig vannak bezárva az emberek és vígan elélnek a természetes halál időpontjáig az nélkül hogy megörülnének. A víztartály meg a bunker alatt lenne, kézi szivattyúval lehetne a vizet felpumpálni. A három legfontosabb kérdés itt a gamma sugárzás meggátolása, a szennyezett oxigén megtisztítása és az elhasznált levegő eltávolítása.

Kérlek titeket és mindenkit hogy még mielőtt írnátok saját gondolatokat az előtt nézzétek meg ezt a filmet: A potyautas az interneten ingyen meg lehet nézni egy videós oldalon. A témám 100%-ban a filmben van. Az algát kivéve.

Egy oldalon nagyon hirdeti magát egy $ milliomos hogy ő mindösszesen 10,000$-ért tud egy orosz légszűrőt adni. Olyan hangsúlyba mondja mint ha én azt mondanám hogy na lemegyek és veszek egy kiló lisztet meg egy kávét. Tehát itt inkább a saját készítésű dolgokon van a hangsúly. A légszűrőről annyit tudok hogy szénnel lehet megtisztítani a radioaktív levegőt. A víztartály árát is láttam, 900 ezer forint egy nagyobb tartály. Ezt is saját magunk készítenénk betonból. És írta valaki hogy nem fogják előre elmondani hogy hova dobják a bombát. A kérdésem úgy értendő hogy ha a halálos távolságon kívül vagyunk akkor mi legyen. És nem helyileg (ez nem létező fogalom az atomháborúban) hanem globálisan értem. Hisz ha bárki bárhova atomot dob, az egy láncreakciót vált ki globálisan.

2022. márc. 11. 16:43
 8/17 A kérdező kommentje:
Az első írónak: pont ez a célom hogy elkerüljem ezeket.
2022. márc. 11. 16:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem itt áll üresen egy saját építésű óvóhely..Csernobil alkalmából még hasznosnak is véltem..egy probléma akadt, pont a sugárfelhő miatt..két nagy palack oxigénem vot, amivel túlnyomásos légkört képzeltem..aztán a próba után megállapítottam, hogy le van szarva az egész, mert a levegő fogy el a leghamarabb..és pont az a legfontosabb..a kút vize is be volt vezetve szűrőn keresztül. Sajnos az agregátor üzemanyaga spórolósra véve is talán két hónap...


Úgyhogy jöjjön aminek jönnie kell.

2022. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom ide írni az oldal nevét de létezik egy úgynevezett "sziget üzemű napelem rendszer". Ott feketén-fehéren leírják hogy ennyi és ennyi wattot felhasználva meddig használhatunk dolgokat míg le nem merül az akkumulátor. Egy 0.5W LED izzót több hónapig is lehet használni napi 16 órás üzem mellet és van annyi fénye hogy lehessen olvasni mellette. De ennél is vannak nagy fényerejű LED-ek amik 0.01W vagy még kevesebbet fogyasztanak. Tehát a lényeg: minden áramról menne. A mindent itt a fényelőállításra értendő. A levegő rész megoldódott: oxigén tartály kell. Kell víztartály ami lehet saját készítésű beton tömbből is, és kell egy oxigén tartály. Ez az utolsó rész viszont rejtély már mint az ára és az hogy egy felnőtt ember óránként mennyi levegőt használ fel. Gondolom hogy itt az árak már a durva kategóriát érik el, mármint-két évre. Tehát a levegő, szén-dioxid és sugárzás gond maradt hátra. Mindentől függetlenül ugyan nagyon kevés összegek állnak rendelkezésemre de én elkezdek egy 3x4 méter, 15m mélyen lévő bunkert építeni. Ez akkor is jó ha nincs ólom körülötte. Mert ha a villanást meglátom és szerencsém van még épp beérek a bunkerbe amire jön a lökés hullám, és vele a rákos anyagok, és magában a sugárzás. De őszintén szólva a bunker felett nem tartom olyan nagy számnak egy két méter mély és a bunker területét elérő víz tartályt építeni. Mert elméletileg ez is elnyeli a sugárzást.
2022. márc. 11. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!