Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pince epites ami 3x3 as...

Pince epites ami 3x3 as lenne. Betonfodemmel. Kerdes ezzel kapcsolatban, hogy milyen vastag betonfodem kellene, vagy beton gerenda ahoz hogy a felette levo 1 meter vastag foldreteget megtartsa ?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 20cm vastagot csinálnék. De itt inkább a vasalás a kérdés, mert az adja a szilárdságot. A beton anélkül nem sokat ér.
2022. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább terveztesd meg egy statikussal. Pár 10E-ért készít rá neked egy vasalási tervet, minden körülményt figyelembe véve. Olyat is, ami neked meg se fordul a fejedben.
2022. márc. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...és n feledkezzél el a vízszigetelésről sem!
2022. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha én csinálnék kb 10m2 pincét, akkor 4-5*2,3m külső méretre készíteném, mert ekkora a betonháló. Az oldalfal mehet zsalúkőből vagy téglából és a tetejére 2 réteg 150 raszterű 8 vasháló c20-c25 betonnal 15-20cm vastagságban és jó napot. Minél nagyobb a fesztáv annál több vas kell bele, inkább hosszúkás legyen mint négyzet alakú.
2022. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom
2022. márc. 26. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!