Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ablak a szomszéd felé?

Ablak a szomszéd felé?

Figyelt kérdés

A szomszédomban van egy öreg parasztház amit elkezdtek felújítani és ha jól sejtem beépitik a tetőteret. A ház telekhatáron van. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek szabályos-e hogy egy tetőablak az én udvaromra néz. Még talán nem is zavarna ha nem épp a medencére nézne.

Köszönöm a valaszokat.



2022. márc. 28. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Egy TETÖablak nem tud lefelé nézni!

Másrészt menj be az önkormányzatra és ott kérdezz rá a felétek érvényes szabályokra.

2022. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen szabályos . Akár már több is nézhet,ha megfelel az előirt szabályoknak.
2022. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1# nem is az ablak néz lefelé kb melmagasagban van beépitve, simán kikönyököl rajta.
2022. márc. 28. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Kerdeg hogy tejuveg foliaval fedje le. Az nem megoldas? Nekem is a fenti furdobol a szomszed udvarara nez,tetoteri alacsony ablak,ilyen kutyaolas. Direkt vastag fuggonyt tettem fel,hogy en se lassak ki,es o se be. El se huzom,csak ha ablakot pucolok
2022. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A Helyi Építési Szabályzattól függ. Lehet szabályos és lehet szabálytalan is.
2022. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban egy "öreg parasztház" akkor nem valószínű, hogy be tudják építeni a tetőteret, mert el sem bírja.
2022. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6# én abba a házba se koltoztem volna be de ez őket nem érdekli, abba biztos vagyok hogy engedély az nincs rá
2022. márc. 28. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Felújításhoz nem kell engedély, emelethez viszont kell.

Az emeleten sem lehet átlátható ablak, ha közvetlenül a telekhatárra épült a ház.

Irány az építési osztály, majd a jegyző.

2022. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"A Helyi Építési Szabályzattól függ"

Az nem ezt szabályozza. Semmi köze hozzá.


Oték szabályozza:


37. § (1) * Épületnek a szomszédos telekkel közös határvonalán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén nyílászárót, nyílást, szellőzőt - a szellőzőkürtő, a tetőkibúvó és a (4) bekezdésben említettek kivételével - létesíteni nem szabad.


(4) * Az épületnek a telek oldalhatárán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet. Az épület pinceszintjén és alagsori szintjén lévő helyiségeinek, tereinek nyílásai, nyílászárói, szellőzői a telek oldalhatárán vagy a telek oldalhatárától 1 m-en belül álló határfalán nem lehetnek.

2022. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Lakószoba ablaka nem nyílhat a szomszéd felé még akkor sem ha tetőtéri. Csak mellékhelyiség nyílhat és annak is maximalizálva van a mérete és parapet magassága!!!!

Szóval lehet ablak a szomszéd felé a fürdőn, konyhán, tárolón, de csak úgy hogy nem láthatsz ki rajta a szomszéd felé, általában 180cm feletti a min magasság. Nálam is ilyen van, Nekem a szomszéd felé a lakószobán van egy óriási ablak a fény miatt, de az nem nyitható és előírták milyen átláthatósága lehet. Gyakorlatilag egy mintás tejüveg van belül és semmit nem látok kifelé csak árnyakat.

2022. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!