Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kiskapu és nagykapu alumíniumb...

Kiskapu és nagykapu alumíniumból. Anyaggal, helyszínre-szállítással, felszereléssel 418.000 Ft reális?

Figyelt kérdés
A kiskapu 80 * 170 (zárral együtt), a nagykapu kétszárnyú, 350 * 170-es, 40es alumínium zártszelvényből, felszerelés kb 7 óra hossza volt. Reális a 418.000 Ft?

2022. márc. 30. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alumínium drága, és a hegesztései anyagköltsége is jóval több mint a vasnak az argon miatt. Gondolom ez csak a keretek.


Én vasból csináltatnám, mert jóval olcsóbb és ha időnként lefested a te életedet ez is kiszolgálja. Az acél zártszelvény anyagköltsége erre ~100000 Ft

2022. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron a melegbe jó sokat tágul, télen meg összemegy. Jó nagy a hőtágulása, passzítani egymáshoz bajos. Annyit kérnek amennyit akarnak, a reális más kérdés.

A vas bőven olcsóbb volna, és bírja, tüzihorganyzottal sincs gond.

7 óra munka, ~50-70 ezer/ fő kb.

2022. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több árajánlatot kell kérni, és összehasonlítani őket.

Szerintem egyébként reális ár. Kaput nem csináltattam még, de tavaj végigcsináltam egy ház felújítását, úgyhogy tisztában vagyok az árakkal..

2022. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig ezen rugózol? Te akartad alumíniumból, amitől így jóval drágább lett, de amúgyis minden drágult. Vasból egy nyavajás 12-es, 6 méteres szál körecél, 5 ezer forint.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__11610379-k..

2022. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!