Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerti szerszámtároló alapjához...

Süsü94 kérdése:

Kerti szerszámtároló alapjához milyen vastag beton szükséges? Kb. 25nm2es.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 15 cm es kőágyon megteszi .
2022. ápr. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 cm simán jó.
2022. ápr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miből épül a szerszámos?
2022. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fából készülne az egész.
2022. ápr. 23. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem. Ha normál vázszerkezet lesz, azaz 5x15-ös, vagy 5x10-es pallókból építesz, akkor azt javaslom, hogy csinálj egy kicsit vastagabb (mélyebb) sávalapot. A sávalap legyen szélesebb 10cm-el, mint a falszerkezet. Egyrészt hasznos, mert a tőcsavarok helyén vastagabb a beton, másrészt a sávalapnak ha esetedben nincs is teherhordó szerepe, mert a fa szerkezet az "nem súly", de az alap elcsúszását is gátolja a sávalap. Lemezalapnak bőven jó a javasolt 15cm, sávalapot meg ásol 30-40cm-est. Vasald be okvetlen. Ha nem akarod túlgondolni, és szigetelni az alapot, ennek okán a falszerkezet alá nem kerül szigetelőlemez, akkor is minimum a betonra felfektetett fa szerkezetet kezeld le.

Nagy szakértője nem vagyok ennek én sem, nem szakmám, én úgy csináltam, hogy folyékony bitumenes vízszigetelővel lekentem az alsó pallókat és a pallókra (két szélén) húztam 1-1 csík zsindelyragasztót, majd így ültettem a falszerkezetet a tőcsavarokra.

2022. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!