Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott 1 szoba. Sima beton...

Adott 1 szoba. Sima beton aljzattal. Semmi nincs meg rajt. Most szeretnenk parkettat le rakni. Kerdes , hogy kell meg valami a beton es a parketta ala ? Valami habszivacs? Ami parazaro?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen kell. Először is, ha hasonló rendszerű a parketta mint a laminált padló, akkor meg kell nézni méterrúddal, hogy akkora részen nem lehet 3mm-nel nagyobb a hullámosság. Ha nagyobb akkor először aljzatkiegyenlítő.


Aztán ilyen alufólia szerű vízzáró, arra pedig ilyen polifoam szerű vékony réteg, de van több féle rendszer.



Egyébként két féle módszer van, lehet ragasztani is a parkettát, de én ezt választottam, mert a ragasztottat 3 nap felszedni, ezt kb. 1 óra, ha egyszer cserélni kell.

2022. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen parketta?

A gyártó mindig ad rétegrendet, a vízzáró sokszor nem kell, vagy van ami 2 az egybent nyújtja.

2022. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy milyen azt nem tudom. Ezeket 1 hete kaptuk,felujjitasbol . Panelban volt. Ott nem raktak semmit ala. Igy hiaba kerdeztem mit kell meg ala tennem, nem tudtak megmondani
2022. máj. 14. 09:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi meg hoyg 6 mm vastag.
2022. máj. 14. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor az laminált, ráadásul a 6mm régen is a legolcsóbb volt, és nem is ajánlják, mert túl vékony.

És, hogy lesz lerakva, hornyis, klikkes a kivitel?

Ha klikkes cikis, mert a klikk része könnyen törik, elhajlik visszaszedésnél, újra lerakni sem jó.

2022. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hornyos lerakasu
2022. máj. 14. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Szokásos rétegrend, rákeresel megtalálod.

A beton egyenes legyen vagy kell kiegyenlítő. Ha társasház emelet, akkor vízzárás nem kell, ha jó aljat vízszigetelés van családiháznál akkor sem. Padlófűtéskor spec alátét. Lényeg a vékony kiegyenlítő réteg alá amiből többféle van.


A hornyis, használatkor hajlamos szétcsúszni szálirányba. Érdemes pár csepp ragasztóval stabilizálni.

2022. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!