Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az újépítésű lakásoknál,házakn...

Az újépítésű lakásoknál,házaknál ma is szokás még,keskeny szobák tervezése,építtetése?

Figyelt kérdés

Nevezzük csőszobáknak,félszobáknak ezeket,keskeny szobákat.

Amik jellegzetesen 12m2 alatti szobák.


Van egy régi téglaépítésű lakásom ott van benne egy ilyen 9,3m2 szoba

(2,19x4,25)


Meglévő ajtót kiszedettem,helyére egy tolóajtót rakadtam be.


Ennek köszönhetően fért el benne egy nagy francia ágy,egy kisebb kanapé,ablak alatt végig széltében egy asztal.


Így tudtam teljes értékű szobává alakítani.


Ezeknek az építtetése még ma is divatos?



2022. máj. 26. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amire gondolsz, az a panelekben szokott lenni. Picike félszoba vagy hálófülke ma is gyakran épül, de legtöbbször normálisabb elrendezéssel, hogy legalább a franciaágy rendesen beférjen, ha más nem is.
2022. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Elvileg félszobát már nem lehet tervezni. Mondjuk hálófülkeként még eladható a dolog.


Gyakorlatban meg nehéz bármiféle divatról beszélni, mert igazából régen sem divatból csinálták ezeket, csak igyekeztek a lehető legkevesebb helyen szobát/lakást kialakítani. Mint ahogy teszik ma is ugyanezt.

2022. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

ehhez ismerni kell az igényeket. Ugyanis az emberek jó része nem szeret magas belmérettel, nagy ablakokkal épített tágas szobában aludni. Igény van egy hálófülkére, akár ketten, akár egyedül. A kis szoba nem a szegénység jele, hanem az ember ősi igénye a biztonságérzetre.


Szerintem ilyen egyszerű. Ha ez most csőszoba, vagy bármi,naz mindegy.

2022. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

" A kis szoba nem a szegénység jele"

:))

2022. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy ha már eladható m2-ek. Egyrészt azt látom, hogy cél az, hogy minél több legyen belőle, még akkor is ha cserébe használhatatlan a lakás. Alapból kitalálnak egy-egy hülye homlokzati osztást aztán ahhoz igazodik a belső tér.


Csináltunk "luxus" lakást, ami egyik oldalról tényleg az, bika ablakok, szellőztetés. Másik oldalról meg használhatatlan apró helyiségek, alapból egész falnyi ablak oda nem tudsz bútorozni, elrendezés is rossz.


Plusz amerikai konyhás nappali. Ami szerintem tipikusan olyan dolog, hogy jól néz ki ha nagy tér van és valamennyire elkülönül a konyha-nappali szerepe. De kis térben kvázi csak szoba-konyha.

2022. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Szép a magyar nyelv, ahogyan egy élhetetlen kis lyukat -elegánsan- félszobának is lehet nevezni.
2022. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Inkabb a paneleknel volt szokas hogy fel szobanak hivtak az ilyen hosszukas szobat, a nagyszoba az meg inkabb nappalinak felelt meg mert kulon nappali nincs.

Manapsag ha uj epitesu hazat veszel akkor a szobak kicsik, de nem annyira mint a panelos szobak. A kozos helysegek viszont nagyobbak

2022. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A régi lakásokban az ilyen szobák általában cselédszobák voltak.
2022. jún. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Az építető céljától függ.
2022. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!