Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vízakna "födémbe" vasalás?

Vízakna "födémbe" vasalás?

Figyelt kérdés

A vízaknánk betonozása kezd gyengélkedni, a felső réteg igazából elmozdul ha egy ásóval megfeszítem. Így a szarabb részt újra fogom majd csinálni. Van egy része ami födémként funkcionál. Lehet 1 méter sincs a fesztáv. Nem túl nagy felület.


Nem vagyok biztos benne, hogy szokás ekkora fesztávon vasalni (nem tudom most van e benne), én azért nyugodtabb lennék ha lenne benne. Mekkora vassal érdemes csinálni? 4-esből van itthon háló, illetve 6-osból szálak.

Ha kell, akkor persze veszek vastagabbat. Kocsi nem állna rá max 1 embernyi súlyt kell kibírnia.


2022. máj. 26. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
8-ast tegyél bele, kb 15 cm-ként. A vasak vége nyúljon be a falak fölé.
2022. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4-est még nem láttam, de a 6-os periodikus vas már kiváló. Vas nélkül nem szabad kockáztatni.


A vas csodákat tesz a betonnal.

2022. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A leendő beton aljára (1 cm-re az aljától) vasald be, aztán kibetonozhatod.

Fontos, hogy a vasalat alul legyen, mert ott fekszik fel az oldalfalra, valamint a falak közötti rész is ott van terhelve (felül) a betontól, ott állnak rá az emberek..., tehát a húzóerő alul van. Ezt az erőt kell a vasnak megtartania.

2022. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 6os vas biztos elég? Ha nem fontos nem veszek 8ast. Igazából nálunk egy kisebb födémben van 8as amin azért van rendesen súly.Itt lehet tleg elég lenne a 6os.

15cm és hálózva oké. 8-10cm gondolom elég a betonnak, túl vastagot se akarok fölöslegesen.

A 4es háló igazából inkább erősítő háló pl esztrichtbe.

2022. máj. 27. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Valamikor vizsgáztam statikából, de sosem volt rá szükségem, így nem tudom neked kiszámítani, hogy elég-e. Talán valakinek van ilyen esete és megírja, hogy megfelel-e. Szerintem elég lenne. Beszélj inkább statikussal, ő talán számítások nélkül is megmondja (némi jutalomért).
2022. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

10 cm beton elég.


Már beszélt egy statikussal, csak nem tudja.

#1-es voltam.

2022. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ötletes vagy, #1 és 6!

Gratulálok Neked!

2022. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez a sztori olyan jelentektelen, hogy nem foglalkozik vele senki.

Aki volt nalunk statikus mas okbol az azt mondta egy 1.2m-es fodemre, hogy azon a fesztavon a szar is megmarad. (Nah ott van 8as vas es egy szakaszon kb 9cm beton ami szar fos minosegu es van rajta suly is rendesen. Jah es van ahol a felso harmadban van a vas az also resze helyett)


Ezert gondoltam, hogy nem nagyon vasalgatnak egy ekkora akna miatt. Lehet kapni beloe eloregyartott beton elemeket, nem hiszem, hogy van benne vas. Mindenesetre mivel nem vagyok biztos a dolgomban ezert tultervezem es kesz.


Megveszem a 8as vasat, az halozva 10-15cm-en kb olyan lesz, hogy szerintem engem is megtart onmagaban ha raalloķ, betonban pedig tuti.

2022. máj. 28. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!