Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy kell betonozni? többi lent

Hogy kell betonozni? többi lent

Figyelt kérdés

Akarok csinálni itthon egy járdát, térkő alá, a szegőkövet már lerakta a mester de itt hagyott már több mint két hete azóta szét van bombázva az udvar és nem is veszi fel a telefont...ezért gondoltam hogy nekik kezdek mert másnak a félbe hagyott munkájára nem akarok hívni másik kőművest..


Milyen arányban kellene keverni?2 talicskás gépem van 24 lapát sóder 6 lapát cementet mondtak,4 lapát sóder 1 lapát cement,ez így helytáló?


És milyen vastagon kellene elhúzni a betont?


Ez egy melléképület mellet lesz,úgy gondoltam hogy a falnál kihúzok egy damilt és kb 1-2 cm el magasabbra rakom a mint a szegkő teteje, már régóta kész van egy kocsibejáró, szintén térkő alá készült a beton és erre merőlegesen lenne ez a járda, tehát így a járdának ezen a végén is van szegkő amihez tudok igazodni a másik végén meg egy kis kapu van aminek a beton küszöbéhez is tudok igazodni, úgy gondoltam hogy a damilt a régi szegkő tetejére rakom(az kb 1-2 cm re lesz az új szegkő tetejéhez képest) és a másik végén pedig a kapu küszöb tetejére teszem a damilt 6 cm-es a térkő de úgy gondoltam 7-7.5 el számolom.

Nekem többnyire azt mondták hogy 6-7-8 cm es beton járdának elég, de bár kevesebben de mondtak olyant is hogy 10 cm alatt hamar töredezik, mivel többen azt mondták hogy elég lehet a kb 7 cm is beton én úgy gondoltam hogy a tükör alja és a damil között 15 cm-ert hagyok, csinálok a szélén két 20-30 cm is sávot ami 7-8 cm- vastag a közepét pedig léccel elhúzom, elsimítom.


Mi véleményetek?jó lehet így?



2022. nov. 19. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Most akkor térkő lesz vagy beton? Mert a térkő alá nem kell beton
2022. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
térkő alatt lesz beton, nem kell de van hogy így csinálják, ajánlották, mondták így nem bír megsüllyedni
2022. nov. 19. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Járda alá fölösleges beton.

De ha ez a vágyad, csináld, ártani nem ártasz vele.

A szegélykő tetejétől 8-9 cm-re legyen a beton teteje, mert még 2-3 cm ágyazóréteg is kell a pontos munkához.

2022. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ajánlatos a beton, mert a vakondok képesek összevissza furkálni a talajt és megsüllyed a járda. Megjegyzem, némileg hasonló eredmény érhető el, ha az ember kitermeli a talaj felső 10-15 cm-es rétegét, geotextillel borítja a keletkezett vályút, feltölti sóderral, esetleg arra is geotextilt rak és jöhet a homokágy és térkő.
2022. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! és kb milyen vastag legyen a beton?7-8 cm elég lehet? vagy 10 cm alatt tényleg nagyon hamar széttörik?
2022. nov. 20. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
7-8 cm elég.
2022. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. nov. 21. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!