Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kutyáim szöknek a szomszédho...

A kutyáim szöknek a szomszédhoz éjszaka , a szomszéd szerint a miénk a kerítés és nekem kell ezt megcsináltatni . Valóban így van ?

Figyelt kérdés

Én utána néztem a jogszabályoknak és eddig én nem vettem észre hogy szöknek a kutyák, mert mindig itthon vannak. Szomszéd napok óta a kerítésem előtt vár, okoskodik, hogy a kutyáim átmennek éjszaka hozzá . Németjuhásza van ami meg van kötve este, be van kamerázva az udvar. Ő nem alszik, ugatnak a kutyák ( én nem hallok este semmit érdekes módon )


Én úgy tudom hogy a jobb oldali kerítés az enyém ,ez meg is van csinálva. Ő azt állítja, hogy a bal oldali az enyém és az én kötelességem azt a részt megcsinálni ha az utcáról nézzük.

Ma össze vesztem vele. Nem akarja elfogadni az állítasom, a kutyáim nem fognak láncon élni. Fel akar jelenteni hogy éjszaka szét túrják a kertjét.


En azt tudom hogy a gazda kötelessége telken belül tartani a kutyát , de a szomszéd felét nem kötelességem lebetonozni és megcsináltatni. Ásnak, másznak, rágnak, kibontják a régi sima egyszerű drót kerítést.


Tehetetlen vagyok és elkeseredett mert nem tudom mi tévő lehetnék. Ha este megkötöm, bezárom őket akkor azért ugatnak , akkor az a baja a szomszédnak.


A kutyák egyébként angyalok előttem. Rendszeres visszük őket sétálni, kocsival , sokat túrázunk, tehát az sincs hogy ingerszegény lenne az életük.

Két közeoes termetű kutyáról van szó. Az egyik kölyök, elvileg éjszaka mikor szomszéd kiment megtámadta...akkor gurult el a gyógyszerem ,mert amúgy félős.

Azzal fenyegetőzik neki engedi a nagy kutyáját az én két közepes kutyámnak ha nem kezdek valamit velük.


Segítsetek kérlek .....

28/L


2022. nov. 25. 15:56
1 2 3
 1/26 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

"Ásnak, másznak, rágnak, kibontják a régi sima egyszerű drót kerítést."


Magyarul nem sikerül bent tartani a portán!


Jogosan öli meg őket ha átszöknek, akár sajátkezűleg akár a kutyájával.


Azért az sem állapot hogy szerencsétlen szomszédod nem tudja elengedni a saját kutyáját a kertjén mert átszöknek oda a tieid, és nem akarja hogy bajuk legyen.

Köszönd meg hogy a kedvességét és csináltasd meg a kerítést vagy kösd ki a kutyáid. Esetleg ajándékozd el őket ha nem tudsz felelős állattartást gyakorolni

2022. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 NTBS ***** válasza:
0%
A helyi önkormányzatnál érdeklődj. Ők tudnak segíteni.
2022. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
te kutyáid miatt van probléma és ezt a problémát neked kell megoldani
2022. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De elengedi , csak ő nappal és éjszakára van megkötve.
2022. nov. 25. 16:23
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

A te kutyád szökését márpedig neked kell megakadályoznod. Ha a sima drótháló nem elég, akkor a te dolgod olyat csinálni ami elég.

Elég vicces lenne ha pl nekem kéne kerítést ácsolni csak mert másvalaki kutyát akar...

2022. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%

#6

A kutya nem fegyver

A fóbia pedig kezelhető :D

2022. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Na azert alljon mar meg a menet, a te kutyaid szoknek es te a szomszedtol varod a megoldast?

Normalis vagy? Minek kellett akkor kutya, raadasul ketto, ha annyi se megy, hogy bent tartsd oket a sajat portadon?

Ez pedig a minimum. Oldd meg.

Ha ivarosak, tessek ivartalanitasra vinni oket, ez is lehet a szokes oka, ezen kivul meg csinaltasd meg a keritest. Ha nincs erre penz, akkor tartsd bent oket vagy akandekozd el oket.

2022. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Örülj, hogy nézte a szomszéd, hogy nő vagy.

De lehet, hogy legközelebb már nem lesz erre tekintettel, ha a kutyáid kárt okoznak nála és még neked áll feljebb.

2022. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
eléggé türelmes egy ember a szomszédod...
2022. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Legközelebb már lehet, hogy elviteti a sintérrel, ha megfogja a kutyáidat a saját kertjében.

Téged meg jól orrba ver ha még neked áll feljebb.

2022. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!