Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Rövid áthidalóknál mindig...

Rövid áthidalóknál mindig kell nyomott övet kialakítani?

Figyelt kérdés
Ha már tetőtéri falon van az áthidaló,tehát nem kerül rá még egy szint,hanem monolit födém lesz rajta akkor is kell nyomott öv?

2022. dec. 1. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Statikusban jobban bíznék, mint itt bárkiben.
2022. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
statikus vagyok de nem tudom értelmezni a kérdésleírást. A két végén alátámasztott és középen megterhelt gerenda lehajlik, alsó övében húzófeszültség, felső övében nyomófeszültség lép fel, gyakorlatilag forgatónyomatékról beszélünk. Az anyagtól függően a tönkremenetel bekövetkezhet a húzott övben vagy a nyomott övben. A hajlításra igénybe vett áthidalóban a semleges tengely a húzott öv felé tolódik. Nyomott öv nem működik húzott öv nélkül és fordítva. Szarufák az oromfalakra nehezednek rá, magyarul a tetőtéri fal is terhelt fal, természetesen kell rá a nyomott öv.
2022. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De ha lapolt blokktégla megy rá az is elég? Mert az került rá,tehát nem kisméretű tégla vagy kibetonozás.

Úgy tudtam az is lehet nyomott öv,a termékleírás szerint.

Igen a szarufák az oromfalra nehezednek,ezek a falak közbenső 30-as lakáselválasztók,ahova mentek az áthidalók az ajtók fölé.

2022. dec. 2. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!