Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha az lenne minden álmotok,...

Ha az lenne minden álmotok, hogy felépítsetek egy saját házat, akkor mindenképpen belevágnátok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Mivel az álmom lenne igen
2022. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Én meg is valósítottam egyedülállóként. Bár én csak egy kitűzött célnak tekintettem. Most még pár évig rászórom minden vagyonomat, azán céltalanná válok megint :))
2022. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha lenne rá elég pénzem, belevágnék. De soha az életben nem lesz.
2022. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Saját házam van.

Mielőtt megvásároltam, elég sok házat megnéztem és mondhatom, hogy egyik szörnyűbb volt mint a másik.

Röviden szólva a legtöbbnél a hülyeség párosult a lendülttel!!


Ezért szokták mondani, hogy az első házadat az ellenségednek add el,

a másodikat már egy ismerősnek is eladhatod,

a harmadikat viszont már megtarthatod.

2022. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Ha sok pénzem lenne
2022. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És ne feledjétek , ne adjátok fel, ha ez az álmotok, még meg tudjátok valósítani
2022. dec. 18. 18:58
 7/23 Senior Séf ***** válasza:
72%
Annak idején (30 éve) belevágtam, mégpedig SK, pedig annyi közöm volt a kőműves szakmához, hogy az egyetem mellett kőműveshez jártam segédkezni. Ytong ház volt az álmom, tehát abból építettem, csak az ácsmunkához hívtam szakembert. Minden egyebet, víz, villany, megoldottam egyedül. A ház ma is remekül funkcionál, az egyik csemetém lakja, mert én a másik nagy álmom, egy vályogház tulajdonosa lettem közben. (Lehet pfujogni, de egy jól megépített vályog adja a legegészségesebb életteret.)
2022. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

A hangsúly a "jól megépítetten" van. Amik Magyarországon a 60-as években épültek, minden csak nem jók. Se szakértelem, se precizitás nem jellemezte azokat a vályog házakat. Mennyiségi házépítés ment olcsón, hogy a szegényeknek is legyen hol lakniuk. Na azok a házak manapság még extra nyomott áron sem kelnek el.


2018-ban dolgoztunk 6 újépítésű vályog házon. Na azok profin megvoltak csinálva. kiemelve az alap 80 cm magasan a talajszinttől, rendes víz-záró szigetelés a falazat alatt, páraáteresztés, sarkokon pillérek stb.

Az összes sem hasonlítható azzal, amit ma istenítenek azok, akik anyagi okokból nem tudják elhagyni a vizesedő omladozó vályogházaikat.

Mert sajnos a vályog tulajdonosok a legtöbb esetben irigységből fikáznak minden újépítésű házat. És olyan blődségeket hazudoznak össze miszerint gázzal kifűtenek 4-5 ezerből, vagy nyáron 18-19 fok van bent klíma nélkül.

2022. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

"Mennyiségi házépítés ment olcsón,"


Az elmúlt néhány évben is ez volt a jellemző csak éppen most drágán csinálják. Persze akadnak jók is csak egyre ritkábbak. Remélhetőleg jövőre már kitisztul egy kicsit az építőipar...

2022. dec. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Egyedülálló személynek családi ház azért eléggé nagy luxus. Rendkívül kevesen engedhetik meg maguknak.
2022. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!