Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mernétek építkezni a helyünkbe...

Mernétek építkezni a helyünkben? Átlag fizetésből élünk, én 600 a feleségem 400 nettót keres havonta. A telek megvan. Kellene kb 20 Mft hitel. Úgy kalkulálunk, hogy 60 MFt-ból megvan a kész ház (100m2) A telket már megvettük, de félünk.

Figyelt kérdés
Szerintetek ez van olyan anyagi helyzet, amire már lehetne építkezni?

2023. ápr. 18. 18:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy 60 millióból kijön. Meg attól függ, hogy hol van a telek. Pl. egy kis faluban, ahol mondjuk 30 millióért tudod jelenleg eladni a házat, ott mondjuk nagyon nem éri meg 60-ért építeni. Pest megyében már más a helyzet.
2023. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pest megye
2023. ápr. 18. 18:55
 3/27 anonim ***** válasza:
21%

Gyors házat talán.


Azt is jó lenne tudni, hogy a feleséged mennyi ideig akar gyed-en maradni. Az 210 ezer forint körül van, aztán 30 ezer.

2023. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
10%

ha nem lesz pince, a házban garázs, a tetőtér csak előkészítve, akkor vágj bele...a tető lindab lemez, a falak kívülről hőhídmentesen minimum 20 centis cellanyaggal szigetelve, gáz-villany kombo valamelyikével fűteni..


Stb..

2023. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

hasonló helyzeben voltunk/vagyunk


havi átlag fizunk ne. 540-650 körül mozgott mindkettőnknek tavaly

most áprilistól emelkedik

Így alsó hangon 650-700 havi átlag lesz a nettonk


telket ajándékba kaptuk


ház most épül (130nm+garázs+terasz)


bár nekünk jóval olcsóbbra jön ki minden, mert sokszor anyagárban (5%áfával) megvagyunk, de nektek pedig kisebb lenne a ház így akár vonható párhuzam is


mi eddig 20 millio hitelt vettünk fel rá, amihez még nem nyúltunk.


a ház tető alatt van, most szerelik a nyílászárókat, belső vakolás kész, a padlófűtés követekezik+aljzatbeton stb (sok anyag már előre meg lett vásárolva)


eddig ez kb 25 millio ft

sztem szerkezetkész 30 millioból jönne ki


a tovabbiakban fogunk a felvett hitelhez nyúlni, ami 20 millio, viszont 30at igényeltünk, de nem szeretnénk mindet lehívni, csak szükség esetén


ha jól számoltuk, akkor nem is lesz szükségünk több hitelre, mert nem sietünk, nem albérletben lakunk és havonta min. fél milliót félre tudunk tenni, ami inkább 700 ezer, mint 500


mi most babát várunk és a csed ugye jól fizet (ha minden igaz, 750-800 között kell, h kapjak minimum), a gyed 240 körül van.


úgy kalkuláltunk, hogy az a 240 elég a szokásos havi automata levonásokra (törlesztő+biztosítások+nyugdíjpénztár, ep stb) és ezt kb 100-200al kell kiegészítenünk az egyéb költésekkel

így a férjem fizetésének több mint a felét félre tudjuk tenni/vésztartalék a legrosszabb hónapban is


utána vagy visszamegyek dolgozni vagy 2. gyereket vállalunk


a házra egy nagyon jó és reális költségvetést kell készítenetek és kalkulálnotok kell azzal, h ha egyikőtök elveszíti a munkáját, akkor legalabb fél évre mindig legyen megtakarításotok, valamint 1 fizuból is kijöjjetek ha úgy van


törlesztő ne legyen több, mint egyikőtök fizetésének a 30%-a, nálunk legalábbis ez volt a cél

mert számolni kell még hitelbiztosítással, életbiztosítással stb is

2023. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

utolsó vagyok


azt is mérlegelni kell, h mennyire biztosak a munkahelyek

ha beütne a legrosszabb, akkor tudtok-e kihez forulni (szülők stb)


esetleges gyerekvállalással pluszban számoltok-e


inkább több hitelt igényeljetek, mint kevesebbet, aztán max kevesebbet hívtok le, vagy egyből visszatörlesztetek

hitelkiváltás szerepeljen a szerződésbe, hátha alacsonyabb lesz a kamat később


generál vagy saját vagy vegyes építkezés...min tudtok spórolni és mi az, amin nem érdemes


és mennyit fog érni majd a ház


nekünk kb 60ból költözhető lesz, de tuti kell 1-2 év mire teljesen elkészül (ha lehet ilyet mondani egy családi házra) 😀

viszont olyan helyen épül, ahol 100t fog érni, így ez is egyfajta biztosíték


már most is többet ér, mint amennyit belefektettünk

2023. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%
Ha ez megnyugtat, mindenki fél! Mindenki így van ezzel, de lépni kell, mert akkor haladsz előre, a helyzetetek olyan, hogy léphettek, megvan rá a lehetőség és ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az előttem szóló! Mindenki fél az építkezéstől, és gyomorideg van amíg csak épül, mert örökösen van valami gebasz! Azt tudom javasolni, hogy minél gyakrabban, ha lehet akár minden nap, minden másnap menj ki az építkezés helyszínére és nézd meg hogy haladnak, mi hogy készült el stb.
2023. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Én egyedül építkeztem 2022-ben. Mikor belevágtam 600-650 nettó körül kerestem, most 700-760 között. 109000 a törlesztőm. A havi rezsi költségem ~30000, ebbe benne van telefon (korlátlan flottás 3200ft/hó), netflix, hbomax, baki díjak is. A ház fűtéskészen 427000, kulcsrakészre 474000 ft-ra jött ki hasznos m2-ként 5% áfával. +telek, közművek és bútorok. Egyedi bútorokkal, középkategóriás gépekkel pedig ~574000,+telek + közművek.

Telekhez még nem nyúltam, csak fel van töltve, jelenleg tömörödik.

Jóval átlagon felüli belül a ház!

2023. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%

Mi nem vágtunk bele, de tervben van. Majd egyszer, ha az ingatlan árára, amiben élünk, egyáltalán nincs szükség hozzá. Van egy telkünk, de ez hamarosan valószínű eladó sorba kerül inkább. Találtunk egy számunkra megfelelő házat, így inkább azt vettük meg.

Mérnökök vagyunk, viszonylag jól keresünk (kerestünk), de amikor gondolkozni kezdtünk, hogy költözni kéne és mi is legyen, akkor már a családtervezés is erősen szerepet játszott a szkenáriók felállításában, majd meg is született a kislányunk és tervezünk mégegy gyerkőcöt. Ebbe részemről nem fér bele egy építkezés sem anyagilag, sem érzelmileg, időben, sehogy. A költözéssel, felújításokkal, új bútorokkal, kerti eszközök beszerzésével a GYED-em mellett ígyis rendszeresen 0 forint az, amit megtudunk takarítani és még örülök, hogy tudunk úgy sakkozni, hogy a megtakarításainkhoz eddig még nem kellett nyúlni. Azért amikor az ember kiszolgáltatva, szerződéssel kötve benne van egy építkezésben, hitelben, nem látni hol a vége, GYED-en van (243.600 ft) és ne adj isten a kereső fél (legtöbb esetben apuka) elveszíti az állását, vagy tartós táppénzre kerül, az ciki tud lenni. Akkor is, ha van megtakarítás.

Nem tudom. Biztos nekem vannak komplexusaim (tényleg vannak), mert rendkívül sz*rul érint lelkileg, hogy ennyire kevés a gyed az egykori fizetésemhez képest... Konkrétan szorongással tölt el, hogy nem gyarapodnak a megtakarításaink, így most nem volt reális és logikus lépés az építkezés és örülök, hogy így döntöttünk. Ha a családtervezés nem lett volna képben, akkor valószínű belevágtunk volna. Neked kell átgondolnod milyen élethelyzetben vagy, mi fér bele, milyen lehetséges forgatókönyvekre kellhet reagálnotok biztos anyagi háttérrel, milyen terveitek vannak, stb. Nálunk mindent egybevetve lett meg a döntés, hogy most nem.

2023. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
Minél előbb álltok neki, annál jobb. Durván két évente duplázódnak az árak az építőiparban, jó szakember meg egyre kevesebb van az országban.
2023. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!