Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a trend mostanában a...

Mi a trend mostanában a homlokzati festésnél? Színre vagyok kiváncsi. Minimál stílus (fehér-szürke-fekete) vagy esetleg mediterrán visszajön?

Figyelt kérdés
Hamarosan átfestjük a házunkat, de őszintén, próbáltam keresgélni, hogy mi lehet most a "divat" a színválasztásnál.

2023. máj. 18. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ez így jó nagy blődség, már bocsánat.

A divat múlandó dolog. Csak van saját ízlésvilágod, nemde? Miért nem fested olyanra, ami tetszik?

2023. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez településfüggő.

Amit le tudok neked csatornázni a morfogenetikus mezőből, az a portugál, hogy az ablak és ajtó körül is van egy más színű csík.:)

És az ablakkeret+ spaletta, ajtó meg egy harmadik, vidám szín.

Nekem az elég menőnek tűnik.

Szóval mediterrán-féleség, ja.:)

2023. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Sétálj végig egy újépítésű környéken. A zöme fehér és antracit szürke. Szerintem baromi unalmas és rideg, de ízlések és pofonok.
2023. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, épp Magyarországon találtam, nem Portugáliában, amit mutatni akarok.:)

2. vagyok.

[link]

Persze saját ízlés szerint a színeket.

2023. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! 1-es: egy cseppet sem blődség! Hiába blődség, azért hupililára nem fogom festetni.
2023. máj. 18. 16:35
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1-essel.

Ha nincsen saját ízlésed, akkor majmoljad a másokét.

2023. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ami most nagyon megy az a fehér-antracit kombó, illetve a fehér-szürke minden mennyiségben.

Emellett a barna világos árnyalatai.


Érdemes azért mondjuk a tetődet is figyelembe venni, mert egy tűzpiros lemeztető mellett, egy feher-sötétszürke kombo nagyon idiotan fest.


A divat csak akkor lehet szempont, ha új az ház, bár akkor is érdemesebb inkább az utcakepet figyelembe venni. Csinálunk rendszeresen ilyeneket.. a narancssárgától a sötétzöldig kérnek mindent

2023. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem is van, ami nagyon tetszene, de az nem illik bele a környező házakba, ami most a minimál fehér-szürke kombó, mindenféle színű tetővel. A mediterrán tetszik nekem a legjobban, de az most nem divat, és most ez alatt nem azt értem, hogy divat, mint a ruha, hanem, hogy mi az a szín, ami tovább tartja majd a ház értékét, mert ez sem mindegy!
2023. máj. 21. 18:55
 9/15 anonim ***** válasza:

10 éve meditárrán (barnás nem tudom milyen színű) a házunk és még minimum 10 évig lesz is. Szerintem teljesen vállalható, szép, modern ház jellegű, pláne hogy passzol a háztetővel.

Engem a hideg lever a fehér-szürkétől, pláne hagyományos vörös tetővel...

A szüleimé is tejeskávé szerűség kb. 10 éve, szintén teljesen megfelel a mai szemnek.

Szerintem annyi a titka, hogy ne egy szemb*szó tucat színt vàlassz, hanem valamit, ami nem vonzza különösebben a tekintet és akkor az 20 év múlva is tök oké lesz.

2023. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8: Akkor szerintem a semleges. Törtfehér, hófehér, vajszín, mogyorószín, ilyenek.

Mindenképp valami világos, mert sötétet világosra változtatni nem lehet kaparás, égetés nélkül, világosat meg mindig újra lehet festeni, amíg nem 90 éves a festés, amikor már válik le.

Semmiképp nem kék, piros, lila, rózsaszín, erős sárga...:)

Főleg ha nagyobb település, ahol a vevő esélyes, hogy bárhonnan jön, nagyvárosból, Budapestről, külföldről is.

2023. máj. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!