Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építésénél tényleg csak...

Ház építésénél tényleg csak 40%-os készültségnél kezd fizetni a bank?

Figyelt kérdés

Van telkünk, van egy egész jó önerőnk (kalkulációnk szerint minimum 25% körül - és még ezen felül van pénz félretéve a terveztetésre, geodéziára és egyéb előkészítő kiadásokra), úgy éreztük így egész jó esélyeink vannak.


Aztán beszéltünk egy kivitelezővel, és ő azt állította kb. 40%-os készültségig kell elérni és onnan kezd fizetni a bank...

Azóta több olyan hirdetést is láttam (ingatlanhirdetés, jövőben épülő házra), ahol hasonlót írnak.


Korábban mindenhol azt olvastam hogy 10-20% körüli önerőt kell beépíteni és utána kezd fizetni a bank.. teljesen elkeseredtünk..

Persze be fogok menni bankba érdeklődni, de csak a jövő héten tudok.


Tényleg a kivitelezésnek majdnem a felét zsebből kell tudni fizetni?


jún. 3. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, utána a szerződésben meghatározott mérföldkövek elérésekor kellett ellenőrt hívni, aki jelzett a banknak utána. De hogy konkrétabb legyek, nekünk olyan 46% lett az első fázis, mert a költségeket arányosítva nem lehetett az aljzat beton 70%-át kiönteni, az egész alap meg átlépte a 40%-ot. Ezzel sosem volt baja a banknak, ha kevesebb, akkor akadékoskodtak.
jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig annyit fizet amennyi megvan.
jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25 % önerő jónak számit ? Akkor vagy jó, ha 50 % felett be tudsz fizetni, de ma amikor a pénz semmit se ér ekkora infláció mellett, az se egy nagy szám.
jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"25 % önerő jónak számit ? Akkor vagy jó, ha 50 % felett be tudsz fizetni, de ma amikor a pénz semmit se ér ekkora infláció mellett, az se egy nagy szám."


Mivel mindenhol 10-20%-ot írnak minimumnak, ezért gondoltuk ahhoz képest jónak számít ami ennél több.

Biztos van olyan, akinek "nem nagy szám" zsebben 30-40-több millió forint, nekünk az (lenne).....

jún. 4. 15:52

Kapcsolódó kérdések:

Hitelt szeretnék felvenni, a ház könnyűszerkezetes lesz, de a kivitelezőnek nincs ÉMI engedélye. Melyik bank ad így hitelt?

Azok válasza érdekelne elsősorban, akik a közelmúltban vettek fel így hitelt építkezésre vagy banki alkalmazottak esetleg. Köszönöm!

Melyik banknál érdemes építkezésre hitelt felvenni?

50 millió forintig gondolkodunk építési hitelben. Melyik bank szabadabb a számlák bekérése/ készültségi fok tekintetében? Tapasztalatok is érdekelnek.

Milyen Debrecen-Bánkon élni?

Milyenek ott az emberek? Van kisebbség? Közbiztonság? Megéri most ott telket venni? Debrecenbe menet nagy dugó van?

CSOK-tetőtér kialakításos történeten valaki túl van már?

Érdekelnének tapasztalatok. Nagyszülők beépítetlen tetőterét szeretnénk kialakítani önálló lakásnak (tulajdonjogunk nincs, de ez feltétel a támogatáshoz). Melyik bank foglalkozik ezzel? Mert eddig 3 bank is értetlenül állt a kérdés előtt, pedig létező opció...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!