Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kíváncsi lennék, hogy saját...

Kell egy ház kérdése:

Kíváncsi lennék, hogy saját kezűleg saját tervekkel saját magamnak megépíthetem-e a könnyűszerkezetes házamat? Tehát semmi kivitelező meg ilyesmi. Kaphatok engedélyt, vagy csak olyan cégek építhetik meg akik ezzel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzáˇengedély ilyesmiˇ. Előre is köszi.

#Házépítés.
2013. jún. 10. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

a dolog ott kezdődik, hogy regisztrált tervező nyújthatja be építési engedélyezésre ... aztán ott folytatódik, hogy regisztrál műszaki vezető kell a kivitelezéshez


van még kérdésed? ... imádom a polihisztorokat

2013. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsére nem, csak szakemberek tervezhetnek és építhetnek házat. Ha mindenki magának építené, naponta dőlnének össze, külön rovat lenne a híradóban.
2013. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Még jó, hogy nem!
2013. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés volt, hogy vezethetsz-e jogosítvány nélkül.

Így nem fog menni, akárhogy is próbálod, hacsak nem akarsz egy piszok nagy büntetést, meg bontani az általad feltákolt épületet. Tök mindegy, hogy az könnyűszerkezetes-e avagy sem.

Tervezőhöz elviszed, ne is próbálkozz megtervezni, maximum az igényeid add le.

Aztán ő megtervezi, a szaktervezők, mint gépészeti, szerkezeti tervező, ergo statikus, megtervezi ezeket a részeket, ha szeretnéd, lehet, hogy könnyűszerkezetesre, de ez marha sok mindentől függ, hogy miből kell arra a telekre építeni, aztán szépen ezután keresel, vagy kerestetsz velük egy vagy több kivitelezőt, előbbi a generálkivitelező, aki az elejétől a végéig felhúzza neked, de oda meg feltétel a felelős műszaki vezető.

Szóval a kérdésedre a válasz:

Jogsi nélkül nem vezethetsz hivatalosan, mert úgy megbüntetnek, hogy a gatyád kifizeted rá.

2013. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

A tervezőt nem úszod meg, azt ki kell fizetned, no meg az engedélyeket is! Saját terved lehet: elmondod a tervezőnek, ő pedig megcsinálja a rajzokat és kijavítja a hibákat. Én háromszor javíttattam ki a rajzokat, mert elsőre-másodikra nem sikerült neki lerajzolnia azt, amit én szerettem volna. :D


Az építést már végezheted magad, hiszen pont azért van a felelős műszaki vezető (akit szintén kötelező alkalmazni), hogy ellenőrizze az elvégzett munkákat! Kijön, megnéz mindent és csak az ő engedélyével kezdheted a következő munkafolyamatot.

2013. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2013. jún. 11. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a fent leírt lépcsőket végig kell mászni. Én saját terveim alapján saját magam építettem a házamat, mégis majd' 100e Ft-om ment el az ilyen bürökratikus hülyeségekre.
2013. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha csak egy 100 négyzetméteres betonalapot akarok a telkemre arra is kell mindenféle tervezési épitési statikai engedély vagy csak elég ha viszek nekik egy darab betont az épitészeti hivatalba hogy ilyen betonbol öntenék 100négyzetméternyit a telkemre? Vagy mikell hozzá betonon kivül?
2013. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 az "alap" szó magában hordozza, hogy valami alatt van, tehát jön a felépítmény ... így nem értelmezhető a kérdésed


ha arról van szó, hogy le akarod betonozni a telek egy részét - akármilyen okból is felépítmény nélkül - ahhoz nem kell engedély

2013. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
esetleg egy mobilházat húzok rá
2013. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!