Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A nylon zsák az megfelel...

Lacaboy5555 kérdése:

A nylon zsák az megfelel párazáró fólia helyett a padlás szigetelésénél a kőzetgyapot alatt?

Figyelt kérdés
Padlást szigetelnék a követekző sorrenben: 1. párazáró fólia, 2. kőzetgyapot, 3. páraáteresztő fólia
2013. júl. 31. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg ne próbáld!
2013. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Annál még a festéshez vásárolható takarófólia is sokkal jobb. Olcsóbb és legalább nincs darabokban. Nálunk a vékony olyan 2-300 Ft, a vastag 7-800 és 20m2.
2013. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nylon zsákok általában környezetbarát megoldással készülnek (lebomlanak). Amik nem, azok pedig lényegesen drágábbak, mint a fólia.
2013. aug. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A zsákok hamar elöregszenek és berepedeznek, plusz a hézagokat sem tudod normálisan lehegeszteni. Az pedig a legdrágább és legrosszabb dolog, ha beázol és az egész szigetelést fel kell szedni. Plusz ha nem működik a párazárás, akkor a nedvesség bejut a hőszigetelésbe és drasztikusan rontja a hőszigetelő képességet. Sőt, olyan is történt már, hogy az átázott szigetelés leszakította a födémet, mivel a súlya háromszorosa lett a tervezettnek. Persze ez már extrém eset, de nem érdemes ilyennel szórakozni.
2013. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel foglalkozó cégem van, leírom mit kell csinálnod. Nagyon egyszerű, SEMMILYEN fólia nem kell. Csak a kőzetgyapot. Ha párazáró fóliát teszel, akkor födém feletti pára bent ragad a fólia alatt, hidegben lecsapódik, ázni és penészedni fog az egész plafon. Fogod a kőzetgyapot kockákat és szépen egymás mellé illeszted őket, semmi ragasztás vagy dűbelezés nem kell. Viselj kesztyűt és hosszúujjú pólót, különben 2-3 napig viszketni és bökni fog. Ha a padláson elég nehéz dolgokat tároltok vagy napi szinten feljártok oda, akkor lépésálló kőzetgyapotot kell venni. Ha esztétikai szempontból le akarod fedni a kőzetgyapotot akkor tehetsz rá nylon zsákot is csak egy 10 cm-ként lyukaszd ki a pára miatt.

Ha mást mondanak mint én, akkor le akarnak húzni egy teljesen felesleges dologgal, sőt ártanának is vele, fentebb már leírtam hogyan.

2013. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 1. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

#6, én hiszek neked, csak egy-két dolog nem világos. A fólia feletti pára hogy tudna a fólia alatt lecsapódni? Ráadásul miért a hőszigetelés alatti meleg felületen csapódna le, például a hideg szaruzat vagy cserépfedés alatt? Miért csapódna le pára olyan esetben, mikor a levegő hőmérséklete magasabb, mint a födémé? Gyakorlatilag nyáron??


Miért fedné le "esztétikai" szempontból zsákokkal a kőzetgyapotot? Hogy a télen bentről diffundáló pára pont a kőzetgyapotban álljon meg?


Nem kritizálni akarlak, csak építészmérnökként némiképp más tapasztaltaim vannak.

2013. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Murr építőmérnök vagyok, szigeteléstechnikával foglalkozom.


"A fólia feletti pára hogy tudna a fólia alatt lecsapódni?"


Pont hogy a fólia alatti pára, ami a födém és a zárófólia között van, a födém szellőzik, a pára nem tud kijutni, egy hidegebb időjárás hatására meg azonnal lecsapódik és ázik az egész. Láttam már ilyet, szép 50-100 cm-es penészfoltok a plafonon. Ugyanúgy működik ez mint a lapostető szigeteléseknél. Szerintem nem érted amit leírtam fentebb, talán most.


"Miért csapódna le pára olyan esetben, mikor a levegő hőmérséklete magasabb, mint a födémé? Gyakorlatilag nyáron?"


Ne haragudj de hatalmas baromságot írtál, nyáron sokkal magasabb a födém hőmérséklete mint a levegőé, ha lennének épülettermodinamikai tapasztalataid akkor tudhatnád. Eleve a födém vezeti be-ki a hőt-hideget a házba, vasbeton remek hővezető.


"Miért fedné le "esztétikai" szempontból zsákokkal a kőzetgyapotot? Hogy a télen bentről diffundáló pára pont a kőzetgyapotban álljon meg? "


???

Láttál már kőzetgyapotot. Fogtál már. Nem valami kellemes látvány, ha lépkedsz rajta akkor meg porzik is, ezért lehet esztétikai szempontból fóliával letakarni. A pára meg miért a kőzetgyapotban állna be? Nem értem. Az se baj ha beáll, nemtudom ezt miért írtad le.


Építészmérnökként elég nagy hülyeségeket kérdeztél, biztosan nem vagy, maximum elsőéves lehetsz az egyetemen (vagy ennyire siralmas a hazai építészmérnöki vagy építészoktatás)

2013. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így fogom csinálni: Simán lefektetem a kőzetgyapotot és letakarom összeillesztett nylon zsákokkal, amit 10 cm-ként kilyukasztok.
2013. aug. 3. 09:52
 10/11 anonim válasza:
A kérdező nem pontosított, hogy milyen anyagú a födém, mert ha régi megoldású, azaz fagerendás, esetleg tapasztott nád és agyag, akkor nagy a páraáteresztő képessége viszont jobban szigetel. A vasbeton födém, a sűrűsége miatt, hőhídként viselkedik de kicsivel jobb párazáró tulajdonságú. A párazáró fólia mindig a hőszigetelés meleg oldalára kell. Ez esetben a fűtött tér felőli oldalon, tehát a födém és a kőzetgyapot közé. Ez megakadályozza a belső légtérből kihaladó párát. Nyáron gyakorlatilag nincs gond, nem lép fel páralecsapódás, mivel max. 20-25 fokkal van melegebb a padlástérben mint a házban. Ha történik is lecsapódás az ugye a külső légtérből jövő pára és az nagyon minimális, ami könnyedén ki tud száradni fölfelé. A gond télen adódik, amikor -20 fok kinti hőmérséklet esetén tulajdonképpen 40-45 fok hőmérsékletkülönbség adódik. Ilyen esetben ha nincs párazáró fólia a belső oldalon, az egész pára a szigetelésben csapódik ki. A födém ha megfelelően van szigetelve, télen igyekszik fölvenni a belső hőmérsékletet és így nem tud benne kicsapódni a vízpára. Végérvényben a külső oldalra nem kell semmilyen fedő szerepű lyukacsos fólia, hagyni kell hadd szellőzzön. Ha tényleg sokat járok fönt, akkor érdemes fából egy akkora magasságú fogadószerkezetet kialakítani amilyen vastag a szigetelés(10-15cm-t ajánlok)és ledeszkázni, 2 mm réseket hagyva közöttük. Nyugodt lehetsz, meg sem fog pisszenni :) Jó munkát!
2014. febr. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!