Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy építkezésnél milyeen...

Egy építkezésnél milyeen arányban oszlik meg az alapanyag és a munkaerő ára? Mennyit tudok spórolni, ha bizonyos munkákat én magam végzek el?

Figyelt kérdés

Néhány év múlva szeretnék egy kb 100 nm-es tetőteres házat építeni. Úgy gondoltam, hogy bövített szerkezetkészt építtetnék Prokoncept rendszerrel. Tehát a következőt csináltatnám az építtetővel:

Alapozás + Prokoncept falak + beltéri falak + nyílászárók + tetőfedés + vakolás + fűtésrendszer + vízvezeték csövek + hidegburkolás.

A maradékot csinálnám én. Ezzel mennyit lehet spórolni?

Mit jelent a működési engedély? Lehet olyat csinálni, hogy most csak a földszintet fejezem be, az emeletet meg majd később, ahogy pénzem lesz rá? Tehát első körben a tetőtérben csak a válaszfalak, vízvezetékcsövek elhelyezése + zuhanyzó és a hidegburkolás készülne el.



#építkezés #belső munkák saját magam #későbbi befejezés
2013. aug. 15. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Javítás: Mit jelent a használatbavételi engedély? Nélküle nem költözhetekl be? Kaphatok akkor is, ha csak a földszint van készen?
2013. aug. 15. 20:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Én kb 5 évet laktam benne /nélküle / .És a padlásteret a is akkor csináltam meg ,mielőtt kikértem rá . Soha senki nem kérte ,semmi irányba sem. Igaz hitel mentes volt. Amit te csinálsz azt nem kell kifizetni. :-)
2013. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kb. 13:10 arányban oszlik el, a 13az alapanyag ára, tehát rengeteg tudsz spórolni (majdnem a felét) ha magad csinálsz mindent.
2013. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 16. 01:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak a félreértések elkerülése végett mondom ha felétek szigorúan veszik az építkezést semmit se csinálhatsz magad a nagyobb munkákból. Nekem építési naplót kellett vezetni a vállalkozók pecsétjével vállalkozói engedélyük másolatával. Ha meg úgy gondolod megcsinálod és majd aláíratod valakivel pofára fogsz esni mert a te munkádért más nem fogja vállalni a felelőséget. Én úgy gondolom kb 1 millát spóroltam munkadíjba a sok csip-csup meló elvégzésével ezeket magam csináltam. Amire te gondolsz az lakhatási engedély ezt hitel felvétel esetén ha a ház a fedezet bizonyos meghatározott időn belül meg kell szerezned és bemutatni a bank felé.
2013. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gomzoli ***** válasza:

Csak a beltéri festéssel meg tudsz spórolni kb. 300 ezret... A padlóburkolással (laminált padló fektetés pl.) további 1500-at/m2.

A villanyszerelést nem említetted a "csináltatni való dolgok" listáján, azt -hacsak nem vagy szakember- nem lenne jó ötlet házilag megoldani.

2013. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék hol fizetnek a laminált lerakásáért 1500 forintot???????

A festésen kb 300 lehet spórolni, ahogy előttem is írták és nagyon más nem is marad, mert megcsinálják neked. Lakhatási engedélyt lehet kérni a házra, ha van áram, melegvíz, fűtés, Wc és legalább a nappali és egy szoba ki van festve ill. burkolva. Nem baj ha nincs kész az egész ház.

2013. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A villanyszerelést magam gondoltam megoldani. Terv alapján, előírt vezetékekkel, berendezésekkel. Persze ha sok a buktató, akkor lehet, hogy amire aktuális lesz azt is csináltatom, első körben csak a földszinten. Nem vagyok szakember.

Rám maradna még a laminált padló, gipszkartonozás (szárazvakolás és bizonyos válaszfalak kialakítása), festés (+ ami most esetleg nem jutott eszembe :). Nem tudom, kell-e lépcsőt elhelyeznem, ha a felső szint nincs kész.

2013. aug. 17. 02:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Villanyt én is magam csináltam majd szólt az építésvezetőm hogy írassam alá az építési naplót egy vállalkozóval és egy ha jól emlékszem felelős műszaki vezetővel hogy megfelel a munka.De hát ugyan melyik vállalkozó vállal felelőséget az én munkámra így újra meg kellett csináltatnom a villanyt egy vállalkozóval aki kitépkedte az álltalam befűzött vezetékeket és újracsinálta az egészet.Úgy hogy előbb tájékozódj hogy megy ez felétek, nálunk szigorúbban veszik de ezt már fenntebb is írtam.
2013. aug. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pontosan a villanyon van az egyik legnagyobb buktató. Ha nincs ismerős villanyászod senki nem fog neked EPH-t adni, az meg kell a használatba vételihez. Persze minden csak pénz kérdese, lehet szerezni pénzért, de akkor már ugyanott vagy, mintha megcsináltatod. Parkettát lerakni, gipszkarton felcsavarozni, beltéri ajtókat berakni nem egy ördöngőség azon lehet spórolni.
2013. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!