Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adnátok tippeket új ház...

Adnátok tippeket új ház építéséhez hogy korszerű, energia takarékos, környezet barát, kis rezsiköltségű legyen?

Figyelt kérdés
Milyen építkezési módban?Milyen anyagokkal?Fűtés,víz,villany...stb
2013. szept. 2. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél kevesebb kiugró, relatíve kicsi falfelület, északi oldalon kevés üvegfelület. 49-e Liapor compact falazóblokk, 10-es nikecellel.

A geotermikus fűtés elég energiatakarékos és környezetbarát, csak jó drága a telepítése. Vízmelegítés napelemmel.

2013. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!
2013. szept. 2. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:
szalmabála ház vályogtéglával, fűtés: tömegkályhával, villany:ad-vesz napelem rendszerrel.
2013. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólókkal, már a telek / épület tájolása is fontos. Nálunk szerencsésen északra néz a konyha a sájz és a WC a földszinten és a garázs is, valamint (a kertre) délre néz a nappali és az ebédlő - ahonnan a teraszra is ki lehet menni. (Ez sajnos hőhíd, de valamit valamiért.) Északról magas fenyők védenek a szelektől. Délről éppen a teraszt és a házat árnyékolja egy nagy diófa, amiről ősszel lehullik a levél és a nagy déli ablakokon be lehet engedni a szoláris energiát. A déli tetőre napelemet tervezek, és én is hőszivattyúval fogom kiegészíteni a fűtésrendszeremet. Jelenleg gázkazánnal fűtök.

A B38-as téglámon 10 centi hungi van, a tetőtérben fújt poliurethán hab szigetelés. Nyilván a B38-asnál vannak sokkal modernebb dolgok.

De, kevés kiszögellés, minőségi nyílászárók, jó redőnyök (télen benn, nyáron kinn tartja a meleget), napelem és napkollektor, fal és padlófűtés alacsony előremenő hőfokkal, hőszivattyú - amivel nyáron hűteni is tudsz.

Ha elég pénzed van, passzív házat építs!

2013. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni, mennyit szánsz rá.

1-nek jelzem, hogy amiről ő beszél az napkollktor. A napelem elektromos áramot termel.

3-as jó választ adott, a lehető legkörnyezetbarátabb megoldás valóban a szalma, vagy vályogház. Nekem vályog van, és az egy csoda! Mivel nekem van saját erdőm, a leggazdaságosabb fűtés nálam a tömegkályha lenne, de annak megvalósítása még várat magára, addig kandallóval és napkollektorral fűtök. A hőszivattyúnak (szemben a közhidelemmel), igen hosszú a megtérülési ideje, a napkollektor által termelt hővel pedig nyáron is tudni kell mit kezdeni. Pl medencefűtés.

2013. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!