Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a hátrányuk (, ha van) a...

Lars30 kérdése:

Mi a hátrányuk (, ha van) a vízbázisú lazúroknak az oldószeresekkel szemben?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Előnye van mert a lassú száradás miatt mélyebbre szívódik a fába.Ezáltal jobban konzervál.Hát a hátrány akkor a száradási idő.De vagy kutya vagy gyep.
2013. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hátrány hogy fagyban jobban kell rá vigyázni.


Ha most marad egy fél flakonnal, akkor fagymentes helyre kell vinni. Nem maradhat a sufniban, mert akkor tavaszra ki kell dobni valószínűleg.

2013. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Miért kéne kidobni?Vagy a lazúrban olyan fagy van ami nem olvad ki?
2013. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
#3 - nem tudom, de jobb vigyázni. Habár nem lazúr, hanem sima vizes bázisú fekete festékből beledöglesztettem egy fél kilót a dobozába. :/
2013. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Az nyilván tönkre is ment.Nyúlós lesz mint a takony.Mert ott a kötőanyag is megfagyott.Persze nem azt mondtam hogy a vizes lazúrt fagyasztva fogyasszuk.
2013. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lassan szárad így kihuzatja a szálakat, parketta átszínezésénél a nedvességtartalma növeli a parketta térfogatát ami lakkozás után hatalmas réseket eredményez. Inkább a lakossági egyszerű felhasználása miatt terjed . Téli időszakban kültérben lehetőleg egyáltalán ne fessünk derült, + 10 C feletti időben lehet jó munkát végezni . Fagyveszélyes, a kötőanyagnak kakukk :) Ha valaki szereti a megfagyott bort felengedés után meginni , egészségére
2013. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
De mi a kötőanyaga?A kakukk?Azért szárad lassan a szeszes meg oldószeres pácokkal szemben mert a vizel van keverve-főzve.Mindamelett ki az agytumoros aki a drága és drágán felcsiszolt parkettát bepácolja?
2013. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 7 Egy szobafestő szakmunkás vizsgán minden diák tudja mit jelent a fagyveszély :))) Ha ezek az anyagok MINŐSÉGIEK rengeteg adalékot tartalmaznak azért , hogy ne legyen üledékes, csomós . A minőségi fa-lazúr jól homogenizálható, egyenletesen felhordható. Ezt mindet elveszíted !! Egyébként inkább a vastag lazúrokat veszik többen, jobbak a tulajdonságai . A parketta "átszínezése" nem új keletű ,, ezer jó megoldás van rá ha valaki mahagónit szeretne a régi gyakran válogatatlanul lerakott helyett . De a kérdésre : Oldószeres terméket külső munkákhoz, vizes bázisúakat belsőhöz érdemes használni.
2013. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 1980-ban végeztem mint Szobafestő-Mázoló/tapétázó/(tudtál már akkor írni-olvasni?)1988-ban tettem mestervizsgát.De sosem voltam rendes szakmunkás.Mi még főztük a pácot.Kint is hagytuk mindig a francba. A mai napig utálom a festőket mert azt hiszik egy felsőbbrendű faj.Mint a te példád is mutatja.Egy kavarófa lehetsz nem más.Olyan festékfelfogó.Meg ilyen "hülyeséghozzáíró"
2013. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 # Mekk Elek is ilyen mester :))) Itt lázúról van szó, szerintem tuti boltiról ! Egyébként ezeket a LAZÚR anyagokat azért alakították "kocsonyássá- zselésé ", hogy javítsák a csepegési számukat 1-9-ig bizony egy festő tudja mit jelent :) Ha megfagy mondjuk egy Bondex "lehetne Tikkurila is az régebb óta árul hasonlót " a dobozban nem lelsz fel mást mint zavaros löttyöt, felkeverhetetlen gumis anyaggal . De ha neked így is sikerül felkeverned valakinél értékesíteni, felhasználni....... :D Keverőfa :DDDDD
2013. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!