Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a szórt purhabos hőszigetelésről?

Figyelt kérdés

2014. jan. 17. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem ilyen nincsen, pláne szórt. a szigetelőhabot (pur jellegűt)benyomják;és közben a hab terjeszkedik és szilárdul.
2014. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2014. jan. 17. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok.ezt így ismerem, a "szórt"-nál én másra gondoltam, de tény, hogy így írják. annyit tudok, amennyit írnak róla általában
2014. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban az érdekel, hogy a valóságban milyen, már én is sokat olvastam róla.
2014. jan. 19. 00:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok konkrét céget írni, mert az reklámnak minősülne.

Nagyon drága, de nagyon jó.

Én szórt, zárt cellás poliuretán hab szigetelésre kényszerültem a födémen, mert más megoldás nem volt. A tetőterem mennyezete lambéria, az szőrös deszkára van feltéve, ez van a gerendához erősítve. A párazáró fólia több helyen meg volt sérülve, és az egész tetőteret átfújta a szél, hiába volt rajta 15 centi kőzetgyapot hőszigetelés. Emiatt aztán a kőzetgyapotot kidobtam, és a sérült fóliára a gerendák közé 8 cm fújt hab került a cseréptér felől. Persze a cserepet le kellett szedni, a porhó elleni fóliát is újat kellett tenni. Az ácsmunka is több volt, mint fél millió, a cserepet átforgatták. A fújt hab is 2 millió volt, 220 m2-re.

De azóta minden problémám megszűnt, egyenletes a levegő hőmérséklete a tetőtérben, és a bár nem volt még igazi tél, de jelentősen kevesebb a fűtés költségem. A szigetelt rész belső oldalán a felületi hőmérséklet is olyan, mintha belső válaszfal lenne, és nem a külvilág lenne a másik oldalán!

Privátban szívesen mesélek bővebben, ha rámkérdezel...

2014. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!