Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házaknak...

Könnyűszerkezetes házaknak milyen negativumai vannak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várom a választ akiknek tapasztalata van ebben.
2014. ápr. 20. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Előnyei:


vékonyabb falak

gyorsan felépíthető

könnyű átépíteni

elvileg olcsóbb de szerintem nem


Hátrányai:


-drága

-nem időtálló

-rossz hangszigetelés

-tűzveszélyes

-szerkezetileg nagyon gyenge, így nem lehet ide oda mindenféle súlyt tenni egy felsőbb szintre.

könnyű elrontani a kivitelezését

-karbantartást igényel, pl. ha fa akkor szétrohadhat.

-egy nagyobb viharban meg is vetemedhet!!

-biztosítást szinte lehetetlen rá költeni vagy csak horror áron

-eladni nem lehet

-gombásodik, penészesedik

-szélben recseg, ropog



Summa summarum drágább és rosszabb mint egy hagyományos ház, ezért nem véletlen hogy senki nem épít ilyet Magyarországon.

2014. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

"elvileg olcsóbb de szerintem nem"


bocs nem ezt akartam írni hanem? elvileg jobban hőszigetel, de ez nem így van szerintem. Néztem már pár ilyen házat hőkamerával és a tapasztalat hogy több és nagyobb hőhíd van bennük.

2014. ápr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Én 8 éve abban lakom és semmi baja sincs. Lehet,hogy a kivitelezés volt tökéletes...
2014. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Gondos kivitelezés esetén:

A faliszekrények helye rögzített

A kis tömeg miatt kis hőtehetetlenség ezért a légkondi nem megkerülhető

2014. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer én is néztem egy ilyen házat. Csak nyaralónak tudnám elképzelni. Kotyogott-kopogott mindenhol mint egy sufni. Lehet, hogy maradi vagyok, de szeretem a vidia fúrót használni, nem szeretem hallani ha felettem mászkálnak. Mivel egy szerkezetről van szó, nem hinném, hogy 80 évnél tovább bírná. Egy jól karbantartott téglaháznál ez nem kor (a mostani 80 éveseknél inkább csak szigetelési problémák adódnak, ami a mostaniaknál már jobban meg van oldva).
2014. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Valaki azt írta, hogy drága. Szerintem is igaza van, mert egy téglaháznál nem a falazat teszi ki a legnagyobb költséget, hanem minden olyan ami a könnyűszerkezetesnél is megvan. Egy 38-as téglafal cirka 7000 Ft anyagköltség négyzetméterenként, levakolva. Vagyis egy 100 nm-es ház ilyen költsége 1,5 mila. Ez sok?


Oké, a falrakás munkadíja és a vakolásé meg még 3 M, ellenben a könnyűszerkezetest összerakják 1M-ból. Nyertél 2 milát, de van egy sufnid.

2014. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk az van, én eddig csak előnyöket tudok mondani (8 éve lakunk benne). Szép, nem lötyög semmi, alig kell fűteni, 1 légkondival lehűtve tartósan hűvös. Mi imádjuk, nem mennénk penészedő téglaházba.
2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

"Mi imádjuk, nem mennénk penészedő téglaházba."


Mert hiányoznának a gombák??? A könnyűszerkezetes ház nagyszerűen tud ám a penészen felül gombásodni is...

2014. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Félig könnyűszerkezetesben lakunk és hálát adok, hogy csak béreljük! A fafödém recseg-ropog, mindent mindenhol hallani (értsd, az emeleti szobában hallom ami a földszinti wc-ben történik), piaci ára a béka segge alatt van mert eladhatatlan.
2014. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
És bizony penészedik rendesen! Tavaly nem volt gond, de az idei párás, nyirkos telet már nem bírták a falak, hiába szellőztettem.
2014. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!