Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlófűtés leeresztése és...

Padlófűtés leeresztése és újratöltése hogyan?

Figyelt kérdés

Laikusként szeretnék tájékozódni.

Többszintes lakásban lakunk. A gázkazán a garázsban van, és padlófűtés a földszinten, emeleten, tetőtéren. A tetőre kivezetve egy pár-literes túlfolyó van kivezetve. Nemrég ki kellett cserélni egy rossz hőmérőt, és ezért le lett eresztve a víz a rendszerből. Utána újratöltöttük (szerelő volt kinn), amíg a túlfolyó tartály meg nem telt. A tetőtéren viszont valószínű nem teltek meg jól a csövek, mert ott nem fűt, míg a többi szinten jó.

Kérdésem, hogy mik pontosan az ábrán bejelölt részek?

Merjek-e még utántölteni vizet a rendszerbe, ha lekapcsolom a szivattyút?

Ha a 2-es számú szelepet elcsavarom, süvít ki a levegő. Ezt ki kell nyitni? (nyomásmérő nincsen sehol)

4-es számú megy fel a tetőre a túlfolyóhoz.

1-es és a 3-as mire való?

Köszönöm előre is.


Kép:

[link]



2014. okt. 24. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Automata légtelenítők.
2014. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek mind légtelenítők. Autómaták, de h működnek e rendesen azt nemtom. Ha ki tudod nyitni, és jön ki levegő akkor addig engedd ki amig víz nem folyik. aztán zárd el. Levegő sehol sem jó ha van:) Valószínüleg a rendszert is kell majd tölteni, jól értem, hogy nem látod, hogy mennyi víz van a túlfolyóban, és így nem mered tölteni?
2014. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. De láttam hogy mennyi van a túlfolyóban, mert van mellette egy cső bekötve amin látszik. Viszont nyomásmérő nincsen sehol, és ezért féltem tőle. Most kiengedtem onnan a levegőt a szeleppel, és hallottam is , hogy bugyborékol a víz benne. Akkor ezek szerint itt automatikusan beáll a nyomás, hiszen ha túltöltöm elfolyik a tetőre és ennyi?

Az volt a furcsa kicsit, hogy az egészet csak a pincén keresztül lehet feltölteni, tehát külön a telepeken nincsen olyan betöltő, amit az újabbakon látni.

2014. okt. 24. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3-4-es szelepet levéve lehet egy emelettel feljebb vinni a rendszert, plusz légtelenítő.

Mi a töltést a kazánnál csináltuk meg, a leeresztést szintén. Igaz, a pincében van a kazán.

2014. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát csak feltételezem, mert nem látom, de a túlfolyó nyílván azért van, mert ha nagy a nyomás akkor ott elfolyik a felesleg. Azért is van a legmagasabb ponton. Az hogy a pincében kell tölteni, az normális, nálunk is ott lehet.

Ahol lehet engedd ki a levegőt, és töltsél utána. A 4es cső megy az emeletre ugye? Annak nincs egy a képen látható elosztója fent? Ott nincs légtelenítő?

2014. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem mondani, hogy ez a tetőtérben lévő telep. Tehát igen, a négyes megy fel a túlfolyó tartályba és a tetőre. Ott már nincs semmilyen légtelenítő.

Tehát akkor az 1.es az automata légtelenítő. Akkor azzal nekem semmi dolgom nincsen, ha jól értem, hanem ha túlnyomás van, akkor a levegő ott távozik. Köszi a válaszokat

2014. okt. 24. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
és amúgy azzal, hogy kiengedtél levegőt, nem javult meg? Én ha jól gondolom, a 3 mas csövön jön fel a víz, és a 2.es csövén megy le. Szerintem az autómata légtelenítők is be tudnak ragadni, szal a 3.mas csövén én letekerném és a kis szelepet benyomnám, h jön e levegő. jöjjön csak ki ott a víz rendesen. Spriccelnie kéne, de legalábbis folydogálnia. Közben meg lehet után kéne tölteni.
2014. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-1-2-3= automata légtelenítők, amiknek az a trükkjük, hogy automatikusan kiengedik a levegőt, ergo mindig nyitva kell lenniük. Persze el szoktak romlani, és akkor az ember elzárja őket, különben a levegő után engedik a vizet is. Tehát: ha nem jön belőlük víz, akkor legyenek nyitva, ha jön, addig, amíg le nem cserélteted őket időnként nyisd meg, majd az első vízcsepp láttán zárd is el. A cseréjükhöz nem kell leengedni a rendszert.
2014. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!