Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a legolcsóbb tetőanyag?

Melyik a legolcsóbb tetőanyag?

Figyelt kérdés

Autóbeálló, tároló célra szeretnék egy épületet. Fém vázra.

Tetőnek mi éri meg legjobban? Trapézlemez, bitumenes hullámlemez? Melyik tartósabb? Esetleg valami más megoldás?


2014. dec. 30. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:

bitumen lemez olcsóbb és a javítása filléres, de szakember kell hozzá.

Trapézlemez drágább, javítani nem nagyon lehet, ha nagyon akarod te is meg tudod csinálni, de érdemes szakit hívni.

2014. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A trapézlemez a jó!

A bitumenes hullámlemez, az egy ipari hulladék!!

2014. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kátránypapir.
2014. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a poliészter hullámlemez (üvegszálerősített) a legolcsóbb. Trapézlemezből ezen az áron csak nagyon vékonyat kapsz, amin minimális a festék, és egy apró karcolás, sérülés néhány éven belül rozsdásodni fog. A bitumenes hullámlemez -ahogy előttem is írták- egy hulladék.

Én ezt tettem az enyémre négy éve és hibátlan.

[link]

2014. dec. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Poliészter hullámlemez elsárgul, mikrorepedésektől csúnya lesz, és egy rendesebb jégeső kitördeli.

Mondjuk, az olcsósága miatt lehet cserélni.

Előnye, hogy világos van alatta.

Bár az nem előny, hogy egy nagy szemű jég az alatta álló autót is behorpasztja. (Lásd Miskolc, pár éve.)


Nem annyira olcsó, de szerintem jó: OSB lapokon bitumenes zsindely. Tartós, komoly jegek sem tesznek benne kárt, és szigetel is valamennyit, nyáron nincs alatta 60 fok a zárt épületben.

2014. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:

160x110es hullámpalát vettem 800ft/darab áron háztól,használt de makulátlan állapotú.

nekem az ment garázstetőre,bivaly erős,tartós és olcsón megúsztam.

nézz szét neten vagy érdeklődj körbe ismerőseidnél hátha van felétek is aki használt de jó állapotú hullámpalát ad el.

2014. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Melinda6444 válasza:
Valaki elmondaná a bitumenes lemez miért hulladék szerintetek?!
2019. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Javaslom, hogy érdeklődj egy tetőfedő vállalkozásnál. Annak idején Én is ezt tettem. Nem bántam meg. Sok tetőző vállalkozás szívesen segít. Pl; www.tetozo.hu
2020. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!