Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi pénzből jönne ki egy...

Mennyi pénzből jönne ki egy egyszintes,60-80 négyzetméteres könnyűszerkezetes ház?

Figyelt kérdés
Pincét nem akarunk.

2015. márc. 25. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
kb 10-12 millióból.
2015. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Harcikacsa válasza:
Add meg a pontos paramétereket :) Szívesen kiszámolom neked. Attól is függ, hogy hol épülne ? És hogy milyen igényeid vannak
2015. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most néztem egy 100 m2 új téglaház építési költségeit (tetőtérbeépítés miatt néztem példákat), az alapozást, falazást a család maga csinálta, a lakható tetőtérhez a tetőszerkezetet már ács brigád. Az kijött 10 millióból tervezéssel, engedélyeztetéssel, építéssel, tetőzéssel, cső villany fűtés rendszerrel fürdőszobával nyílászárókkal, mindennel tokkal vonóval egészen a beköltézésig.

Ezek szerint a könnyűszerkezetes ház egyértelmű lehúzás, ha 80 m2 kerül belőle 12 millióba.

Tégla 100 m2 (ráadásul 2 szintes, mert beépített tetőteres) 10 millió verzusz könnyűszerkezetes 80 m2 12 millió (nem beépíthető tetőtérrel). Biztos jó a könnyűszerkezetes, de biztos, hogy az építtetők nagyon nagy haszonnal dolgoznak, pofátlan rablás.

2015. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Harcikacsa válasza:

Kedves utolsó válaszoló ! Az építtetők ( megrendelők ) ne haragudj, de sem haszonnal nem, de anélkül sem dolgoznak :)


Nekem építőipari vállalkozásom van Magyarországon és Németországban. A semmiből hoztam létre, szó szerint ...


Mi, kivitelezők úgy gondolom, messze alulprofitálunk a munkánk értékéhez viszonyítva. Sok kőműves és más szakember idekint szánalmas 1000 Eurót keres, ebből 400 a megélhetés, 300 a lakás ... szerinted mennyit tud félretenni ? Én ezzel nem értek egyet !


Volt egy megrendelőm Magyarországon, akinek adtam egy korrekt árajánlatot ( hozzáteszem milliomos a pali ) azt válaszolta, szerinte sok mert a kőműveseim és ácsaim ( kiváló szakemberek ) munkája szerinte 200 000 forintot ér egy hónapban .... erre a válaszom az volt : Akkor építsd meg magadnak !


Nincs itt semmilyen lehúzás, az a közbeszerzésnél van ...de abból senki sem épít családi házat :D


10 millió téglából ? Komoly ? Ugye csak viccelsz ? A család esetleg lopta az építőanyagot ? Nem ... az nem lehet, mert hát ha a jogtalan eltulajdonításhoz szükséges ( csak ) üzemanyagköltséget hozzáadjuk, akkor már közel milliós nagyságrenddel léptük túl a költségvetést ....


10 millióból 100 nm -es házat akkor sem építesz, ha raklapokból tákolod össze :)


Kihagytad az építőanyagot :) Vasbeton alap, monolit aljzat falak, vakolatok , burkolás , szigetelés, födémgerendázat és béléstestek, ebből csak a beton plusz 5 millió és akkor még a fuvar, a falazóelem sehol nincs


A kivitelezők Magyarországon sajnos h...ért és sz...ért dolgoznak és ez elszomorító, ha egy könnyűszerkezetes újépítésű házhoz jutsz 12 millióért, azonnal csapj le rá !!! Mert akkor az eladó vagy nagyon hülye vagy nagyon elmentek neki otthonról :D

2015. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!