Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 5-10 négyzetméteres kis...

Egy 5-10 négyzetméteres kis dombházhoz a kertben kell építési engedély?

Figyelt kérdés
Egy fa váz lenne fóliával letakarva, arra föld kerülne, a déli oldala kapna néhány ablakot és egy bejáratot. Illetve kapna egy tetőablakot is.
2015. ápr. 3. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell építési engedély.
2015. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell engedély. Fából eleve nem lehet, mert föld alatt szétrohad rövid időn belül és rád omlik. Ha terménytároló veremnek akarod, akkor talán nem kell engedély.
2015. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Fából eleve nem lehet, mert föld alatt szétrohad rövid időn belül és rád omlik."

Nagyapáméknál a favázas agyaggal borított verem 50 éve áll...

:)


Kérdező: ha nem emberi tartózkodásra szolgál, akkor 50 légköbméterig, és 3 m orommagasságig nem kell engedély.

2015. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem tiszta: Mi számít emberi tartózkodásnak? egy sufni például annak számít? Vagy ha a sufnimban van egy asztalt amin néha farigcsálok akkor már nem is sufni hanem műhely? a műhely egyáltalán annak számít?
2015. ápr. 3. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ágy, gáztűzhely, szórakoztató elektronika stb. az emberi tartózkodás ismérvei. Tulajdonképpen szomszédfüggő a dolog elsősorban, mert műholdról nemigen szúrják majd ki.
2015. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat rosszul írtam, helyesen "tartósan emberi tartózkodásra szolgáló..."

Szóval olyan hely, ahol életvitelszerűen laksz, ha csak egy fészer vagy műhely, az nem emberi tartózkodásra szolgál.

2015. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor tuti nem kell? Jó lenne.
2015. ápr. 4. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!