Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy lehetne egyszerűen...

Hogy lehetne egyszerűen letakarítani a használt csempéről a vakolatot?

Figyelt kérdés
Most szedtem fel a fürdőszobában a csempéket és elég sokat sikerült megmenteni, de sajnos a legtöbbön rajtamaradt a vakolat amit örülnék ha le bírnék szedni. Mit ajánlanátok, h szedhetném le egyszerűen úgy, h a csempe egybe maradjon, mert akkor azokat raknám majd vissza is?!
2015. aug. 30. 13:15
 1/2 E1D1E ***** válasza:
Hidegvágó (véső) és kalapács
2015. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahol vastagabb rétegben van azt óvatosan egy csavarhúzó nyelével megkopogtatod párszor aztán lapos csavarhúzóval de vésővel pedig megpróbálsz a vakolat alá nyúlni és óvatosan lepattintod.


Ha már elég vékony rajta a réteg akkor csiszolópapírral szépen lecsiszolod valamennyire. Ha teljesen el akarod tüntetni akkor savas vízkőoldóval beáztatod és dőrzsivel meg sima vízzel ledörzsölöd és mosod róla.


Én is így csináltam amikor a szomszéd felújította a fürdőjét és a sok egybe maradt csempét ki akarta dobni, de én elkértem tőle amit oda is adott mert igaz nem volt sok de pont kellett arra hogy a wc helyiséget kitudjam csempézni 170 cm magasságig mert azt az előző tulaj elég trehányul csinálta meg és amikor ideköltöztem az egészet le kellett bontanom mert elég sok potyogott le magától.

2015. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!