Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Műanyag ablakpárkány kültérre?

Műanyag ablakpárkány kültérre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Komplett külső nyílászárók beépítése előtt állok, mivel ekkora tételben fontos volt az ár, fehér műanyag ablakok és ajtók mellett döntöttünk. Kívülre párkánynak szerintem fehér műanyag passzolna, de nem tudom, mennyire tartósak, nincs-e elszíneződés, esetleg por, piszok mennyire hagy nyomot rajta? Vélemények, tapasztalatok?

Köszönöm!


2015. szept. 29. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
elszíneződés nincs, de nagyon koszolódik
2015. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sűrűn kell takarítani, ha rendben akarod tartani. Fehér, minden meglátszik rajta, főleg a bogarak, legyek nyomai. Én cif-fel szoktam lesúrolni időnként, simán lejön róla minden kosz. Mondjuk nekem csak 3 éve van meg.
2015. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fehér alú! Nagyon szuperr!
2015. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lényegesen olcsóbb ha egy bádogossal csináltatsz lemez párkányokat, színterezett ALU-ból, tudom mert ezt csináltam 6 évig.

bár én a fehér alumínium lemez párkányokat nem ajánlom, mert sokkal rosszabb tisztán tartani mint a műanyagot.

én most cseréltem ki az összes ablakot, belülre fa párkányokat tettem, kívülre pedig műkövet, sokkal igényesebb és tartósabb mint a műanyag, és sokkal nem kerül többe mint a műanyag, megéri inkább gyűjteni egy kis pénzt rá, és utólag megcsináltatni.

2015. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Műkő (műmárvány) párkányom van nekem is, és ismét azt raknék, ha most kellene párkányt építenem. Amúgy, ha ragaszkodsz a műanyag párkányhoz, a jobbakat ugyanabból az anyagból készítik, mint a műanyag ablakot, úgyhogy nem fog elszíneződni. Tisztán tartani pedig nem olyan nagy kihívás szerintem, hogy csak az miatt ne legyen vállalható.
2015. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából nem ragaszkodom a műanyaghoz, mindenre nyitott vagyok, egyedül amiatt gondoltam a műanyag párkányra, mert akkor egyforma lenne az ablakokkal. A műkő/márvány tetszene a legjobban, csak azt mondják elég drágák. Ezért is gondoltam a műanyagra, csak attól meg félek hogy nyomot hagy rajta akár egy virágcserép, akár a por, piszok, meghát ugye azon meglátszik minden. Ezek miatt vacillálok.

2015. okt. 1. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem anno nagy sütői kő (azt hiszem abból van a parlament új burkolata) ablakpárkányokat vettem kívülre.

annyira nem volt vészes, kettő volt csak extra drága mert 42 centis volt a szélessége, és az volt feláras.

ha jól emlékszem 25 centi körül van az alap ár, az felett pedig a felár.

azt számolgattam, hogy műanyagból kb a 2/3-a lett volna, így tehát inkább raktam ezt a sütői mészkő márványt (valami ilyesmi a neve?)

műanyag karcolódik, a karcoknál pedig bekoszosodik, főleg ha muskátlik vagy egyéb cserepes virágok kerülnek az ablakba.

amit pedig írtak, az olyan anyag minőségű műanyag párkány, mint amiből az ablakot csinálják, annak közel 4000ft körül van métere.

érdemes műkövesektől árajánlatot kérni, meg külön a műanyagra is.

úgyis ablak beépítés után lehet csak levenni a méreteket, és el lehet dönteni melyiket bírja meg a pénztárcád.

2015. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!