Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bérházban 7. emeleten lehhet...

Adamwiney kérdése:

Bérházban 7. emeleten lehhet e falat vésni villamossági kialakítás céljábol. Amibe müanyag csövet használnék tehát olyan 2-2.5 cm-ert vésnék be és nem omlik rám 3 emelet! elsőd legesen statikus vagy jól hozzáértő ember válaszát várom. hogy lehhet e?

Figyelt kérdés

2015. okt. 11. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 centitől leomlana,akkor sok házban nem lenne áram,víz,gáz.
2015. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet.

De ne spórolj, csináltasd szakemberrel, mert tönkre vághatod az egész elektromos rendszert!

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hol vannak 10 emeletes "bérházak". Ugye nem panelról beszélsz?

2015. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
panel az :)
2015. okt. 12. 07:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Panelt vésni az kemény meló. És ne állj neki kézi vésővel mert semmire sem mész. Most csináltam ezt végig. Kezd el keresgélni a falon, mindenhol vannak hornyok, amiket viszont könnyen ki lehet vésni és több vezeték is elfér benne. Igaz így be lesz határolva kicsit a vezeték helye, de panelban ez bőven jó kompromisszumos megoldásnak. Én így szinte az egész lakást újra tudtam vezetékezni
2015. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"panel az :)"

Azt szép meló lesz kivésni!


" Hivatalosan a panellakásokat nem szabad horonymarni. A tartószerkezet falai elég vastagok lehetnek (<20cm), a válaszfalak viszont elég vékonyak (kb. 6cm). Van azért lehetőségünk a vágásra, de ehhez mindenképpen statikus engedélyére van szükségünk. De ő is maximum 3-5 mm-t fog engedélyezni a vizsgálatok után, meghatározott helyeken."


[link]

2015. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!