Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házépítés költségei Szegeden?

Házépítés költségei Szegeden?

Figyelt kérdés
Párommal házépítés előtt állunk, de nincs sajnos ötletünk, hogy egy jó alapzatú házat vegyünk és azt újítsuk fel, vagy valamelyik szülői házat romboljuk szét és újat építsünk. Sajnos interneten még nem találtam reális árat, mibe is kerülne egy új. Igényeink: saját terv (amire anno azt mondta az építész megvalósítható), 115nm+40nm es terasszal egybeépítve. 3 rétegű üvegezés, és 12cm es kőzetgyapot szigetelés, illetve padlózati és tetőtéri szigetelés. Tehát a kérdés, hogy kulcsrakészen milyen árral számolható egy ekkora ház felépítése, ha már a telek meg van?

2015. okt. 15. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Közműcsatlakozások nélkül, tervezés és műszaki ellenőrzés nélkül, tehát csak a kivitelezés anyag + munkadíj az kb.:

(egyedi igényszinttől függ) 220.000,-Ft.

Az hogy mennyi hőszigetelést "akarsz" majd az energetika "megmondja".

Ne Te tervezz, arra ott van az építész, energetikus, statikus, mondd el az igényeidet és a lehetőségeidet is, legyen elképzelésed, koncepciód, (ne vállald túl magad pénzügyileg) de hagyd a tervezőt dolgozni. Ha jó tervezőt választasz jobbat fog kihozni, mint amire te számítasz.

2015. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
220.000,-Ft/m2 ez lemaradt az előbb.
2015. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
220.000ft/nm2-be szerinted milyen igény fér bele? Ez még Tesco Gazdaságos, vagy ez már egy erős közepes minőségi anyagok? Ha jól számolom akkor ez 25 millió lenne (kulcsrakészen) és még a terasz nincs is benne?
2015. okt. 15. 10:12
 4/21 anonim ***** válasza:

Közepes minőségű anyagok, normális minőségben (technológia szerint) beépítve. (abszolút nem TG)

Terasz is sok mindentől függ, ha a házzal együtt van fedve(tető) akkor drágább, ha csak részben fedett akkor persze olcsóbb.

Ezekhez kalkuláld hozzá a kerítés, térburkolás költségét kert kialakítása stb.:

Ha nincs szükséges útcsatlakozást kiépíteni, ennek van tervezési költsége is.

2015. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Teraszt teljesen nyitottnak gondoltam. Tudom nem látod a tervet, de véleményed szerint ezekkel az igényekkel felesleges belevágni 20 millió tőkével? Teljesen kulcsrakészen (tereprendezés, régi ház elbontásával) milyen költségere számoljak szerinted?
2015. okt. 15. 12:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani.

Mekkora a régi ház, miből van.

Felénk van aki részben az anyagért elbontja.

Nem látom a terveket.

A szerkezetet sem ismerem, illetve azt sem tudom ,hogy barátok, család tud-e segíteni. Ha van szakember akkor esetleg lehet olcsóbb, de az e-napló sok mindent nem enged.

Ha a 20 a végső keret akkor szerintem érdemes átgondolni, hogy ütemezhető-e (szerkezetileg és a ti részetekről is) vagy esetleg részben más szerkezetben vagy picit kisebben gondolkodni, de nem ismerem a szükségleteiteket és az igényeiteket.


Én egy vályogházat vettem, mert ez volt az "álmom" ezt is szeretném majd bővíteni szintén vályogból, látszó fafödémmel.

Ismerem a saját korlátaimat (mind pénzben, mind időben, energiában).

Mindenki le akart róla beszélni, hogy így nem jó, úgy rossz. Építőmérnök vagyok viszonylag egyszerűbb a dolgom az építkezéssel, de nem kis kihívás még így sem.


+1 Egy biztos, többe fog kerülni, mint amit elsőre számoltatok, mondtak, szerződtek.

2015. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy hozzáértővel levelezem! És köszi, hogy ennyit segítesz. Tulajdonképp egy 100nm es régi házat kellene majd elbontanunk, ami vegyes építésű. Ha senki nem vállalja, ahogy írtad, kb mennyibe szokták földig rombolni és elszállítani? 6-800 ezer kifutja?

A másik dolog, ami nagyon fontos számunkra: mikkel tudok spórolni? pl.: az anyagot mindenképp magam szeretném megvenni, vagy ez is felesleges?

2015. okt. 15. 12:49
 8/21 anonim ***** válasza:

Akár még ki is futhatja. Meg szokták tudni oldani az anyag elhelyezést.

Az anyaggal az a baj, ha te veszed meg, hogy nem tudod visszaigényelni az áfáját. (ha van a családban vállalkozó aki igen, akkor jó).

Kérdezz még, ha tudok segítek.

2015. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szintén hasonló dilemmában vagyunk, újat építeni vagy venni egy "használtat" és felújítani. Összközműves építési telkünk van, de egyszerűen nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. Mi is egy kb. 100 nm-es egyszintes házat szeretnénk.
2015. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Itt is csak azt tudom mondani, hogy nagyon rágjátok át.

Lehetnek buktatók a felújítással.

Ha szerkezetileg rendben van akkor könnyebb a helyzet.

A felújítás mindig kompromisszumos megoldás.

Ha engedélyköteles rész is van benne (kiváltás, bővítés) akkor mindenképp kell terv és tervező (szerintem jobb ha van, már csak az energetika miatt is.)

Könnyű eltolni, nem inkább nehéz jól megcsinálni a felújítást úgy, hogy később ne legyen gond a páralecsapódásból. Nem elég csak felszórni, meg leteríteni a hőszigetelést, nagyon fontosak a különböző párazáró, pára vezető és páraáteresztő rétegek beépítése.

2015. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!