Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építeni vagy felújítani...

Építeni vagy felújítani gazdaságosabb házat?

Figyelt kérdés
Örököltem 10m ft-ot apámtól amit az ő apjától örökölt 7mft-ot. Én gyarapítani akarom tovább hogy a fiam minimum 11mft-ot örököljön. Nem akarom eltékozolni melyiket éri meg a kettő közül?

2015. nov. 1. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na de ha elba*szod felújításra, akkor mit örököl a fiad?


Egyáltalán hogy jön ide hogy ki kitől mennyit örökölt, ha házat akarsz építeni vagy felújítani?

2015. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elköltöd a 10 milliódat házépítésre vagy -felújításra, akkor hogy fog abból 11 milliót örökölni a fiad?
2015. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ismered a bekerülési költségeket, akkor könnyen kiszámítható.
2015. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem valamit. A kiemelt részre válaszoljatok!
2015. nov. 1. 21:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Mié magadnak akarod az egészet?
2015. nov. 1. 21:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit akarsz gyarapítani rajta egy emberöltő alatt akkor vegyél belőle értékpapírokat, az is hoz ennyit, de inkább többet. Vagy vegyél fel hozzá pár millió hitelt, vegyél egy picike budapesti lakást, add ki, a bevétel fedezi a hitelt, aztán a fiad örökli a lakást. (Én ezt tenném.)
2015. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha gyarapítani is akarod a vagyont, akkor úgy érdemes, hogy veszel pl. egy lakást pesten, kiadod (kizárólag hosszú távra, megbízható embereknek, akár családnak is), majd a befolyó pénzt félreteszed. 4-5 év múlva amikor már pármillió befolyt, eladod az ingatlant, veszel egy nagyobbat és kezded előről.


A kiadás és az újra eladás és a vétel azért jövedelmező, mert:

- nem áll üresen a lakás, ezzel nem romlik az állapota

- extra bevételed származik a bérletiből, amit akár kamatoztathatsz is

- ha pár évenként eladod az ingatlant, az értékromlás (felújítások, stb. szükségessége miatt) nem jelentős, így szinte ugyanannyi pénzt kapsz érte, mint amennyiért vetted (kiv. az ingatlanpiac változása, de azt nem tudod kiszámítani). Ha 10-20-30 évig úgy áll az ingatlan, amíg el nem adod, akkor jelentősen veszít azt értékéből, mert mind apró felújítások (fal, fürdő, konyha, stb.) mind nagyobb értékű dolgok (fűtés, stb.) korszerűtlenné válnak, így hoszabb távon több pénzbe kerülnek.

2015. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez az adott háztól függ.

Szerintem nézd meg a lehetőségeket, hogy milyenek az árak. Számold ki a felújítás költségeit. Aztán tudsz dönteni. Sokat számít az adott ház elhelyezkedése. Lehet, hogy egy jó helyen egy lepukkant drágább, mint egy kevésbé népszerű helyen egy új.

10 millióból egyébként szerintem nem lehet se újat vásárolni. Se felújítandót és még költeni is rá. Csak nem túl jó adottságú falukban.

2015. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Eldöntöttem nem építtetek. Lejebb kell adjam az igényt.

Ja úgy döntöttem 2 ingatlant veszek. :D Elég olcsó még marad is a vagyonomhoz képest.

2015. nov. 1. 23:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az összeg nem vagyon, csak egy kis pénz. Akkor vegyetek ingatlant, ha szükségetek van rá, tudjátok használni valamire, vagy kiadjátok, máskülönben értelmetlen. Amelyik ház most kettő kijön ebből azt ha most fel is újítod 20 év múlva megint esedékes lesz, épületgépészet, tető, egyebek, rá is meg még egyszer az ára és fiatal ház akkor sem lesz már.


Én valami nagyobb dolgot hagynék a fiamra, remélem fogok is. Ha már megvan ennyi pénz akkor hagyni, hogy tanuljon, vagy ha már nem esedékes akkor a karrierjére koncentráljon és ennyit 4-5 év alatt összerak, ha más gondja nincs. Vagy egy kisvállalkozáshoz megvenni a szerszámokat, támogatni 2-3 évig és utána könnyedén megkeresi ezt az összeget és 5 évente újra meg újra. Persze ha olyan a gyerek.

2015. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!