Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Debrecenben milyen méretű...

Debrecenben milyen méretű (pl. belmagasság) gazdasági épület után kell építményadót fizetni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

nem a belmagasság határozza meg!

hanem a cél amire használják ill. minek van telekkönyvileg bejegyezve:

[link]

2015. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, hogy a belmagasságot miért volt fontos az adóellenőrnek pontosan lemérni az alapterület rögzítése mellett.
2015. dec. 2. 18:57
 3/5 puritan ***** válasza:

Debrecenben nem tudom, de Miskolcon 1,9m belmagasság felett kell építményadót fizetni.

Éppen ezért mindkét garázsomban csináltam egy olcsó, és egyszerű álmennyezetet. Tetőlécből van a tartószerkezete, és 2cm-es nikecel lapok vannak közérakva. Mikor kész lett, bejelentettem az önkormányzat adó osztályán, hogy átalakítást végeztem a garázsomon, és szerintem már nem adóköteles. Vagy másfél hét múlva kijött két hölgy, megmérték az egészet, a belmagasságot is, és megállapították, hogy 188cm. Na onnantól nem fizetek garázsadót. Ennek már vagy két éve.


Ha 195 cm magas vagy, akkor szívás...

:-)

2015. dec. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Önkormányzat- Adóosztály. Az ügyintéző szívesen válaszol a feltett kérdésre, és akkor biztos, hogy a helyi adórendeletnek megfelelő pontos információ birtokába fogsz jutni.
2015. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így fogok tenni.
2015. dec. 7. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!