Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik anyagból a lehető...

Melyik anyagból a lehető legolcsóbb egy nagy kerti tó alapozása, támfalazása? Ebből az anyagból (földmunkával együtt) mennyibe kerül hozzávetőlegesen egy 200x200x0,5 méteres tó elkészítése?

Figyelt kérdés
Ekkora és ennél jóval terebélyesebb méretű kerti tavakra mekkora eséllyel adnak engedélyt? (Lakott területektől távol(abb) eső telekről van szó.)

2015. dec. 18. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
200 méter x 200 méter?
2015. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam az "ekkora és ennél jóval terebélyesebb" kiírást olvasván mindenki tudni fogja, hogy az bizony méter. Tehát igen, 200 x 200 méter x 50 centiméter.


Ha ez engedélyköteles, mekkora eséllyel adnak engedélyt ekkora, vagy ennél is jóval nagyobb - lakott területtől valamivel tavolabbi telken lévő - kerti tóra?

2015. dec. 20. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:

fogalmam sincsen, hogy adnak rá engedély, vagy sem.

azért kérdeztem, hogy valóban méterről van e szó, mert egy 40.000 négyzetméteres "kerti tó" alaphangon is 20-25 millió ha betonozva van.

ha tófóliával csinálod az is legalább 12-15 millió.

ha ennyi pénzed van rá, akkor egy tervező 200 ezerért megcsinálja neked a terveket szívesen.

2015. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még azzal az olcsó hatású fekete fóliával is tíz millió forint feletti összeggel kell szamolnunk? Gondolom ebben nincs benne a földmunka, amit írtam?


És igen, négy hektár minimum, írtam, hogy tóról van szó. Nem pancsikolóknak szánt kis kertvégi medencéről.

2015. dec. 20. 23:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm! :)
2015. dec. 20. 23:49
 6/8 anonim ***** válasza:

nézd meg az árakat, mennyi négyzetmétere a tófóliának.

egyébként abszolút nem olcsó, és nem is fólia, csak annak hívják.

elég masszív UV álló PVC lemez, én a legolcsóbbal számoltam, 0,5mm-es.

ami igazából egy ekkora területre kéne az már inkább az 1mm-es kivitel lenne az pedig simán van 700ft/négyzetméter, az alaphangon is 28 millió.

nyilván kapnál kedvezményt a hatalmas mennyiség miatt, de a geotextil-el együtt bőven lenne 30 millió.

a betonozásba belekalkuláltam nagyjából mindent, annyi hogy vízszigetelés elhagyása miatt (az is legalább 5-6 millió lenne) C20-as beton kéne speciális beton folyósító szerrel, aztán szintezés után polírozni, akkor elvileg 4 hét után vízálló lenne.

bár a kezdeti vízfelvétele biztos beemésztene néhány száz köbméter vizet, utána ez megszűnne.

nem tudom minek ekkora tó nektek, de inkább vegyetek egy természetes tavat, szerintem azzal jobban kijöttök anyagilag.

2015. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
O,5 m mélység az még nem tó, nem is igen lehet tóként fenntartani. Nagyon gyorsa párolgás, ha nem esik az eső, akkor folyamatos víz-utánpótlás kell. Tóként nem igen használható, mert abban halak nem igazán maradnak meg, posványos, rothadó pocsolya lesz, tele békával.
2015. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gomzoli ***** válasza:
Bizony, térdigérő víz, 4 hektáros felületen... a nyári kánikulában 35 fokos lesz benne a víz, halak számára élhetetlen, ráadásul 2 hét alatt ki is szárad a hőségben. minimum másfél méteres víz kellene.
2015. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!