Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Műanyag bejárati ajtó szeretné...

Santinno kérdése:

Műanyag bejárati ajtó szeretnék vasarolni. Kinek mijen a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit ajánlani tudok,több gyártót kereskedőt keress fel ,és előzőleg kérjék árajánlatot.Akár 80-100 ezer forint is lehet a különbség,2 azonos termék között.Már 2 hónapja hogy keresgélünk ,de még nem jutottunk döntésre az árak miatt .

Arra nagyon figyelj,milyen zárakkal vannak ellátva .Amiben kínai van,azt ne vedd meg,ezt egy kereskedő súgta meg .

2016. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Fából készültet vagy biztonsági fémajtó többet ér a műa-nál.
2016. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

A műanyag ajtón egy komolyabb bicskával átlehet jutni.


Külső ajtónak nem ajánlanám semmiképpen.

2016. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Olyan ajtó nincs amit ne lehetne betörni,berugdalni,csak idő kérdése ,maradjunk annyiban.

Aztán nézzük meg mennyibe kerül egy szép fa ajtó.110-240 ig.Ezt aztán még időnként festegetni is kell .

A fém ajtókban meg papírból van a hőszgetelés .

Nem gondolom hogy nálam valaki is jobban beleásta volna magát 1 ilyen ajtó vételbe .Jah,akit felvet a pénz,ott csak választani kell .Ha nem jön be ,majd azt is kicseréljük .

2016. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a jószándékot a tanácsadóknál, de pl. én is úgy vagyok vele lépcsőházi bejárati ajtónak, hogy hülye leszek 180-200 ezer forintért venni ajtót. Jó oda 80 ezerért is egy olyan, amire rá lehet tenni a heveder zárat és jónapot. Amilyen ajtó van, az eleve akkora szar, hogy ha akarták volna már az elmúlt 35 évben átjönnek rajta húsklopfolóval többször is, mégsem tették, az új legalább jobban fogja szigetelni a lépcsőházban pofázók hangját, a betörő meg úgy sem konzervnyitóval meg balátval támad, hanem a zárat célozza meg.


Egy kertes házban nyilván másként gondolkodnék úgy is, de itt?

2016. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
vannak magyar gyártásuak Hun therm (Miskolc-Arnót) vagy fensterm azt ha jól tudom Füzesabonyban csinálják.... ha teheted vedd öket számitásba. Különben a müanyag is véd ha elég jó a zárszekezete.
2016. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Plantron válasza:

Szüleim házán nemrég cseréltük le a régi fa bejárati ajtót műanyagra. Nem tudom mennyire releváns, de megosztanám a "projekt" tapasztalatait.


Sajnos nem a felső osztályba tartozunk, sokkal inkább az árérzékeny kategóriába, így a rendelkezésre álló pénzmag eleve nagyon max 100.000 forintra korlátozódott (szállítással, beszereléssel, mindennel). Hosszú távra tervezve a 3 légkamrás ajtókat ma már szerintem el lehet felejteni. Ugyanakkor hiába virítanak néhol 6-7 légkamrával, ha a vastagsága ugyanakkora, mint az 5 légkamrásnak. Nem értek hozzá, nem vagyok szakmabeli, de ezt már inkább marketingnek sejtettem, így célirányosan 5 légkamrás ajtókat kerestünk.

Rendszeresen használom netes árösszehasonlítókat (arukereso.hu, argep.hu, stb), de műanyag ajtóra alig használhatóak. Így inkább elmentem személyesen OBI-ba, meg Praktikerbe és megállapítottam, hogy a kínálat ránézésre szinte ugyanaz, nincsenek nagy különbségek kinézetben. Praktikeres nevekre (Temze, Odera meg még valami, már nem emlékszem) később neten rákerestem, valahogy így jutottam el a delta-kft.hu weboldalra. Még az sem kizárt, hogy ők a beszállítók Praktikerbe, szinte az összes termék fent van/volt itt, sőt, még több... igaz drágábban. Itt tetszett meg a családnak a 3 üveges Visztula. Mivel az árak még a Praktikerhez képest is húzósnak tűntek, jött a Google segíteni. Túl nagy elvárás nem volt: átlátható, egyértelmű infók + online rendelés + házhoz szállítás. A sok átláthatatlan, információ/leírás szegény, szemét szutyok weblap között (kösz Google, tök jó lennél, ha jól működnél...) találtuk végül a muanyagajtok.hu -t, onnan rendeltünk. 1 hét alatt megjött, be is van építve már.


Lassan itt a jó idő, a hőszigetelés inkább télen lenne szempont, ez majd télen kiderül. Ami biztos, hogy könnyebben és halkabban csukódik, mint a korábbi fa ajtó és kevesebb hang is jut át rajta. Többet még nagyon nem tudok mondani róla, 5 év garis, reméljük nem lesz vele gond.

Egyébként még mindig furcsa, hogy a ~30év alatt megszokott fa ajtó helyét egy "rideg" műanyag ajtó vette át. Tényleg nem tudok rá rosszat mondani (egyelőre...), de valahogy a fa az mégiscsak fa, na meg azzal a régi ajtóval együtt öregedtem meg én is... sajnálom, hogy cserélték az ősök... :( :/

2016. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 THK válasza:

Volt ilyen legolcsóbb műanyag ajtóm, amit #7 hozzászóló említ - de sose többet!


Egyrészt nincs sarokmerevítése az ajtószárnynak, amit már akkor érzel amint kinyitod (az egész nyeglik erre-arra, nem merev), másrészt tél és nyár előtt is újra be kellett állítani, mert a hőtágulása miatt már vagy nem zárt rendesen, vagy nehéz volt becsukni...

2019. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!