Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Önmagában a falszerkezet...

Önmagában a falszerkezet körülbelül hány százaléka egy új ház építési költségének?

Figyelt kérdés

Tégla, könnyűszerkezetes, vagy szupervályognál természetesen mások a szigeletelési plusszköltségek, de ha ezeket is beleszámítjuk, akkor ezek összességében jelentős hányadát teszik ki a ház végleges árának? A többi költség a közüzemi hálózatok, a nyílászárók, a külső belső burkolatok, tető, szaniterek stb, ugyanannyiba kerülnek tehát spórolni csak a falak különbségén lehet, de ez jelentős? Jó lenne ha olyan írna aki tisztában van az árakkal és mostanában épít vagy építkezett.

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2016. ápr. 10. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
A falszerkezet a teljes bekerülési költség kb 5 %
2016. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Helytálló az 5%-os becslés!

Spórolni így nem tudsz, illetve csak minimálisat.

2016. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha spórolni akarsz, ezzel nem lehet . Pont a többivel, a belső burkolatokkal, fürdőszobával, nyílás zárókkal lehet valamennyit. Esetleg lámpák, csillárok, meg a festés ha magad csinálod egyszerűen.
2016. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen én is így tippeltem, de azért én reméltem egy 20 % -ot :) Na de jobb előre számolni. Köszönöm! Valószínű maradunk a legújabb fémszerkezetes háznál, elég jól fejlődött fenntarthatóság szempontjából ez a típus. És szerkezetkészig csináltatjuk, azt gondolom igy is lehet spórolni, hiszen sok munkát mi is meg tudunk majd csinálni, csináltatni.
2016. ápr. 10. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló %-ot írnék. Viszont a fal szerkezet nagyon fontos egy háznál, mert a továbbiakban sok szerepe van. A jó falnak jó a szigetelése és nagy a tömege. A szigetelés télen jó, hogy ne az utcát fűtsed, de nyáron már a nagy tömegű falnak van szerepe, hogy minél késöbb melegedjen át a ház.Nem közömbös, hogy miből készül. Ezt a késleltetést órában adják meg. A könnyűszerkezetesnek ez a nagy hátránya (lásd tetőterek is), aztán a mai téglák sem számítanak sokat. Jelenleg a vályog és mészhomok tégláknál van itt az előny.
2016. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!