Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Födémet szeretném szigetelni....

Zoliz kérdése:

Födémet szeretném szigetelni. Szerkezete:vakolat, deszka, légüres tér, deszka, sár. Arra gondoltam 2*10 cm üveggyapotot rakok le+ a tetejére légáteresztő fólia. Penészedne így a födém a gyapot alatt? Gyapot alá is kéne rakni pára áteresztő fóliát?

Figyelt kérdés
Padlást nem használom,bontani nem akarok.Pára áteresztőt van aki ajánlja van aki nem.

2016. aug. 16. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk alá párazáró van téve, arra kőzetgyapot. Azt jobban ajánlották, mint az üveggyapotot.
2016. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A közetgyapot nekem is szimpatikusabb lenne(könnyebb vele dolgozni+nem esik úgy össze) de sajnos árban a duplája az üvegnek.

Apára zárónál nem vizesedik télen a födém?

2016. aug. 18. 07:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem építész rokonom mondta, hogy így csináljuk. Ha nem lenne párazáró, a szobában penészedne a plafon. Így viszont nem. A kőzetgyapotot ilyenkor augusztusban általában akciózzák, esetleg próbáld meg úgy. Mi majdnem féláron vettük akkor.
2016. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Légüres tér? Annál jobb szigetelő nem kell! :-) :-) :-)


Párazáró fóliára terítsd a szigetelést. A széleken legalább olyan magasságban hajtsd fel a fólit mint amilyen vastag a szigetelés. A toldásoknál párazáró módon ragaszd össze.

Üveggyapotból a nagyobb testsűrűségűek, öntartóak. Ezek még mindig olcsóbbak mint a kőzetgyapot.

Az is járható út, hogy most csak 10-14cm vastagon teríted le drágbb/jobb szigetelőanyaggal, a megtakarítasból pedig később pótolod a hinyzó vastagságot.

2016. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!