Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit csináljak le akarjuk...

Mit csináljak le akarjuk szigetelni a házat, de először az alapzatot kéne újraszigetelni?

Figyelt kérdés

Régi tömör téglából van a ház. jó vastag a fal is, de az alap is téglából van kirakva és néhol penészesedik a fal alja bent a szobában, nálam meg nincs lebetonozva, csak hajópadló van és arra van rárakva a parketta, alatta meg gondolom homok van, mert k...a meleg van nyáron a szobában.

Körbe kéne szigetelni a téglafalaknál az egész ház alapját és csak utána behungarocelezni a falakat, mert úgy újra meg kéne bontani az egészet, ha nekiállnánk leszigetelni az alapzatot?

Baromi sok pénz lenne az alapzat szigetelése nem?


2016. szept. 9. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp elõször alzl szigetelj különben mégrisszabb lesz a helyzet. Ezeket a neten található szigetelõ cégeket és technikákat felejtsd el. Drága és nem is mind jó szerintem. Legjobb ha magad csinálod .
2016. szept. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És akkor mégis mivel csináljam? a lemezes szigetelés mennyire jó? amúgy más technológiáról nem tudok vagy nem láttam.

Meg még ugye a sima kátránypapírozás lenne, hogy kifűrészelik a két tégla közti hézagot, majd berakják szigetelő anyagot és még valami izéket is betesznek majd benyomják falazóhabarccsal vagy valamivel.

2016. szept. 10. 07:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Házilagos vízszigetelés, hát az elég lassú lesz. A kivitelező cégek jól csinálják és nincsen vele probléma ha megfelelő. Lemez besajtoláson kívül van impregnálás is. Én a lemezre szavaznék, annak 30-50 éves garija is van, anyagtól függően. De mindez akkor lesz jó, ha a szobákba is meglesz az aljzat vízszigetelés és összekötve a falival. Utána nem lesz gondod sohasem.
2016. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen az összes közül a lemezes a legjobb. Csak nem tudják padló szintbe csinálni. De nálad azt könnyű felszedni így megoldható lehet kb paflószintbe csinálni A lényeg hogy az aljzat beton alá is tegyél szigelést és mint írták kösd össze a fal szigetelésével.
2016. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként több mód is van a szigetelésre amit házilag is meg lehet oldani.
2016. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami még kimaradt hogy meg is csináltam magamnak
2016. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És ez mennyi lenne árba kb? meg a szobában felszedném a padlót és lebetonoznám, a többi már megvan, meg ki kéne cserélni a lefolyót, mert szerintem valahol eltört, meg egyéb apróságok :D

Egyszerűbb lenne új házat csinálni.

2016. szept. 10. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én a helyedben biztos nem állnék neki egyedül, de a sorrendet nem árt tudni... először a falba a lemezes sajtolás (szerintem ez a legtutibb) aztán alj szigetelés rákötve a lemezekre (ami nem csak betonozást jelent!! kavics ágy, Beton, fólia aztán beton és erre rá a padló (ha igazán jót akarsz akkor a fólia és a beton közé lépésálló hőszig (xps)) és legvégül a hőszigetelés ahol nem szabaegfeledkezni a koszorú megfelelő szigeteléséről nehogy hőhidas legyen mert akkor jön ám csak a penész...

2016. szept. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze én se magam csináltam volna ha lett volna pénzem mást kifizetni. Én nem lemezt raktam nekem alap se volt azt kellett utólag csinálni és szigetelni. De egyik rokonom saját maga fűrészelte végig a házat és tette be a lemezt. Nem volt könnyű munka.
2016. szept. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Betonkoszorú csak az új résznél van ahol a ház toldása van.

A többi mind téglából van kirakva az alja meg a teteje a háznak. és a többi szobába mégis hogy csináljam meg a szigetelést, ahol már le va betonozva?

Tetőt is kéne csinálni.

Hát tényleg egyszerűbb lenne új házat építeni....

2016. szept. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!