Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kocsibeálló, garázs építésének...

Gidacska79 kérdése:

Kocsibeálló, garázs építésének szabályai?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne , hogy szeretnék építeni egy 6m*3m kocsibeállót ami 6 oszlopon áll. A kerítéstől mekkora távolságot kell tartanom? A szomszédnak van egy mezsgye része ami kerítéssel le is van határolva. Ilyen esetben ha elvezetem a csapadékot akkor akár telekhatáron is lehet vagy szükséges bizonyos távolságot még nekem is tartani a kerítésemtől. Továbbá ha jól olvastam nem szükséges építési engedély sem ehhez. Köszönöm.

2016. okt. 24. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzati rendeletekről érdemes tájékozódnod, nehogy később valaki belekössön és le kelljen bontanod.
2016. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzat oldalán keresd meg a helyi építési szabályzatot (HESZ). Szokott lenni térkép, ahol meg tudod nézni, hogy a ti telketek melyik építési övezetbe tartozik. Majd a HESZ-ben keresd meg az erre vonatkozó előírást. 50 légköbméterig és 3m magasságig nem kell építési engedély - de az építési szabályzatot ettől függetlenül be kell tartani!
2016. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!