Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy ilyen ház mennyibe kerül?...

Egy ilyen ház mennyibe kerül? Ez igy reális egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom nehéz megmondani de mégis egy irány:

(hasznos alapterület)

Pince:

~ 125m2 x 100.000 (realis ez egyáltalán?) ~ 12,5 Millió


Földszint:

~ 125m2 x 275.000 ~ 34,5 Millió

~ 45 m2 Garázs (különálló) 150.000 ~ 7 millió


Emelet:

65 m2 x 275.000 ~ 17 millió

110 m2 járható lapostető (az egyik oldalon kb 2 m túllog) x 30.000 (gondolom ez drágabb mint egy "sima" lapostető ) ~ 3,5 millió


Minden máshol lapostető van.


Ez igy eddig elvileg: 71 millió azaz felkerekitem 5% az kb 75 millió.


Semmi "különleges" kicsit átlagosnál drágabb burkoltaok, ajtok(pl. 8-10 ezer a járolap, alu ablakok, beltére ajtók kb 80-100 ezer azt kb ennyi ami extra igény) persze normális höszigetelésel stb.


Térkövezés az kb mennyi ha a burkolat 5-6 ezer forint. 15.000 / m² minden el gyütt belefér


Egy feszített víztükrü pl 12*5 m medence mennyi kb ha valaki tudna ilyen témaban segiteni. 5 millió?


+kert

+kerités

+butór


Köszönöm a válaszokat és hogy idöt szántatok rám...



2016. dec. 26. 21:48
 1/7 A kérdező kommentje:
+ a telek ezt nem írtam
2016. dec. 26. 21:51
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

A kérdés az, hogy hol van ez a ház felépítve?

Mert ha mondjuk Miskolc mellett egy faluban akkor max 10 milliót ha ér.

Ha a rózsadombon akkor még olcsó is.

2016. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:

Azért ennél olcsóbban is meg lehet igényesen csinálni, de nagyjából reális.


De arra számíts, hogy miután megépül, ennyiért nem lesz eladható (vagy csak nagyon lassan, ha kivárod azt, aki beleszeret, akinek pont minden tetszik, ahogy megcsináltad).

2016. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még (sajnos) nem aktuális majd a jövöben valamikor, csak azért akartam egy irányárat tudni hogy kb mennyi lenne. Most csak számoltam valamit amilyen árakat hallottam / találtam a neten. Ès egy kicsit többel számoltam nem akarom magamt becsapni hogy ah megvan ez 190.000 / m2 böl is.


Az világos hogy nem lehet eladni ennyi pénzérd de nemis nagyon szeretném. :)

2016. dec. 27. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Ba*meg de irigyellek hogy ez a legnagyobb problémád hogy a feszített víztükrű (ami egyébként hosszú ű) 5 millából megáll-e. Tipikus pénzem van eszem nincs. kerítés hosszú í, a butór pedig helyesen bútor.
2017. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bruttó alapterületre számítva 250ezer/m2+áfa árral számolhatsz + telek + udvar + kerítés + térburkolat + extra igények.


Szerintem a pince alapból sem jön ki 100ezer/m2-ből.

De nem ismerjük a talajadottságokat, talajvízszintet.

Ezek mind emelhetik a költséget (nem is kevéssel).

Ha ekkora volumenű a projekt javaslom megkeresni egy tervezőt már a "gondolati" fázisban is!

Egyrészt tud pontosabb költségbecslést csinálni, másrészt a helyi adottságokat is jobban ismeri (beépítési előírások) és már most segíthet, hogy lehet-e egyáltalán a kiszemelt telekre ilyen paraméterekkel építkezni.

Harmadszor amúgy is kellenek tervezők!

2017. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tipikus pénzem van"

Miből gondolod, hogy van pénze?


Engem egy kicsit erre a kérdésre emlékeztet (itt nem szóltam közbe csak figyeltem a történet alakulását):


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__7937451-me..

2017. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!