Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mobil garázst vagy kocsibeálló...

Mobil garázst vagy kocsibeállót érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy autom ami sajnos a szabadban áll. Szeretnék venni egy készen kapható lemezből készült mobil garázst, ami 130 ezer Forintba kerül. Vagy azon gondolkoztam, hogy Készítek saját magam egy kocsibeállót, aminek csak teteje van. De nem tudom melyik védi jobban rozsdásodástól, az ha egy zárt garázsba van, vagy nyitott az oldala és jobban szellőzik. És körülbelül egy kocsibeállót csinálni menyibe kerül? Akinek van ilyen mobil garázsa, annak mik a tapasztalatok?

#kocsibeálló #mobil garázs
2017. jan. 28. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mobil garázzsal jobban jársz. A kocsibeálló amolyan félmegoldás, a havat ugyan úgy ráfújja a szél, az esőt úgyszintén, még a nap is rásüt bizonyos szögből. Magyarán csak annak van értelme ami minden oldalról zárt.
2017. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.!


Érdemes készen kapható mobilgarázst venni, vagy olcsóbban kijövök ha magam csinálom meg mondjuk OSB-lapokból?

Egy Mobilgarázs 130 ezer forint, 3x5m

2017. jan. 28. 13:29
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Rozsdásodástól leginkább az menti meg, ha rendszeresen tisztán van tartva, és nem csak a kaszni, hanem allul is... a legtöbb rozsdát nem az eső okozza, hanem az allulra felverődött latyak, sár stb ami aztán megreked a résekben újra és újra felszív és magában tart egy csomó vizet...

De amúgy egyértelműen a mobilgarázs

2017. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
A kocsibeálló annyi mint halottnak a csók. Sokan vagyonokat képesek költeni ilyenre . Szép faszerkezetet gyártva. Igaz szinte semmit nem ér.
2017. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Mobilgarázs!

Lehet, hogyha házilag csinálod sem lesz sokkal olcsóbb, de érdemesebb fából (OSB) csinálni, mert ezekben az alumínium garázsokban szétfő az autó nyáron.

2017. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ha a mobilgarázst le szigetelem azzal érek valamit, hogy nyáron ne legyen benne olyan meleg?
2017. jan. 28. 16:18
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Hiába szigeteled.

Kezdj el bontott téglát vásárolni (sok helyen ingyen elvihető) és amikor összejött az a mennyiség ami kell, ess neki a felépítésnek.

Hidd el, "olcsó húsnak híg a leve"!

2017. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is téglából építettem, beton alapra beton tetővel, mindent bontott anyagból, és mindent én csináltam, 150.000ből megvolt a 3méter *4méteres garázs...

Aztán az egészet bevontam vízhatlan bitumenes festékkel és betemettem és bevetettem fűvel...

Ja alapban 1.5méter mélyre csináltam a föld szintjétől, így most úgy néz ki, mint egy régi pince.

2017. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Veszel 6 db vasúti talpfát megfelelő hosszút. Bebetonozod a közeit felfalazod. Csinálsz rá valami tetőt és kész.
2017. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es, ha úgyis falaznia kell, akkor minek a vasúti talpfa?

Nehogy félreérts, nem kötözködni akarok, hanem tanulni. :)

2017. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!