Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha van egy telkem, egy kertem,...

Ha van egy telkem, egy kertem, és építek bele egy MOZGATHATÓ épületet, ami kb.50 nm lenne, az engedélyköteles? Ha igen, akkor milyen engedély szükséges rá? Csak az áram és víz/szennyvíz lenne bekötve.

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mobil épület nem engedélyköteles.
2017. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

De hogy teljesen megnyugodj, érdeklődj annál az önkormányzatnál, ahol a telked van.

Hátha a helyi szabályozás mást mond.

És ha már ott jársz, akkor kérdezz rá mindenre, ami ez ügyben érdekel!

2017. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az új törvény szerint,már semmilyen lakóépülethez nem kell engedély,de bejelentési kötelezettség az van .Akár 300 n2 is lehet,ezt is nemrég emelték fel .
2017. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk erre azt mondták építési jogból, hogy a mobil épület az jármű, tehát rendszám kell rá. Ha pedig rögzítve van, legalább a víz, villany, stb. bekötésekkel, az már nem mobil épület és engedély köteles (most már csak kiviteli terv, e-napló).
2017. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nagy hülyeséget mondtak neked 4-es.

Miért kellene mobilházra, faházra, rendszám?

Aminek rendszáma van, az rendszeresen vizsgaköteles.

Hallottál olyat, hogy valaki nyaralójának lejárt a műszakija?

Ezek nem lakókocsik!

2017. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem mondtak hülyeséget, ez egy szakmai konferencia volt. Csak így tudatták, hogy egy épületet hiába hívnak mobilháznak, az építési jog hatálya alá esik.

Ha kerekeken gurulna és lenne rendszáma, akkor lenne tényleg mobil, és akkor valóban forgalomba helyezés, műszaki vizsga kellene.

2017. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sayrux ***** válasza:

Üdv!

Mobil ház sem rakható bárhova. Minden esetben a járási építés hatóságnál kell egyeztetni, hol lehet elhelyezni, ha lehet elhelyezni. Mivel lesz víz és szennyvíz bekötés, onnan a mobil ház már nem is annyira mobil.Találkoztam olyan szabályozással ami nem volt beépíthető és kimondottan tiltotta mobil ház elhelyezését.

2017. febr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!