Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Saját ingatlanomra szeretném...

Saját ingatlanomra szeretném beköttetni a gázt. Milyen tulajdoni lap másolat kell?

Figyelt kérdés
Egyelőre a gázcsonk kiépítéséhez kell tulajdoni lap és térképkivonat. Sajnos még a gázszolgáltatónál sem tudtam meg, hogy ehhez közhiteles, vagy nem közhiteles tulajdoni lap másolat kell-e. Hiszen eladni nem akarom.

2017. márc. 12. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hiteles, teljes.
2017. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha eladni akarom, akkor biztosan hiteles kell, de ha csak gázt akarok beköttetni akkor nem lesz tulajdonosváltás, csak az a lényeg, hogy a kérvény benyújtásakor kinek a tulajdonában van. Miért fontos a telek teljes történet, ami 1983 óta, - tehát 34 éve az én tulajdonom.
2017. márc. 14. 04:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell a teljes! Az 1000Ft-os kell,a másolat. DE majd a tervező megmondja, neked kb semmi dolgod vele. Nem is foglalkozhatsz vele, nem vagy szakember. Szerezz egy bejegyzett gázközmű-tervezőt, ő elintézi az egészet, megkapod a kész terveket, azt kell kiépíteni, majd a gázművek átnézi és ráteszi az órát.
2017. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat már beszéltem a gázszolgáltatóval. Nem kell közhiteles, csak akkor ha el akarom adni. A nem közhiteles pedig ügyfélkapun lekérve ingyenes. A többi stimmel, van gázszerelő, mindent elintéz, csak a tulajdoni lap másolatot és térkép kivonatot kéri, tovább semmi dolgom vele, csak fizessek.
2017. márc. 16. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Az eladáshoz sem kell már a hiteles tulajdoni lap másolat.
2017. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem eladáshoz okvetlenül közhiteles kell, mert ilyen alapon bárki bárkinek a telkét eladhatná. Ha eladáshoz nem kell közhiteles, akkor mihez kell?
2017. márc. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!