Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha egy földszintes házra...

Ha egy földszintes házra emeletet akarok építeni, akkor milyen mély alapnak kell lennie?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy 85cm mély alap elég ahhoz, hogy emeletet építsek a házra. Meg bírja-e a téglát? Vagy milyenek a könnyűszerkezetesek?

2017. márc. 24. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Statikus és talajmechanikus a te embered!

Annyi mindentől függ, hogy ezt látatlanban hozzáértő nem tudja megmondani.

Laikusra meg ne hallgass!

2017. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha beton az alap, akkor nem lesz gond. A 80cm mélység nem a teherbírás miatt kell, hanem a fagyhatár miatt. Egy 40cm széles alap elbírja egy öt emeletes ház súlyát ha nem mocsárban van. Nagyobb kérdés a koszorú, födém teherbírása, én azon izgulnék. Ahhoz mindenképp egy statikus, vagy hozzáértő kell.
2017. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az apósomék 5 éve építettek a házra emeletet. 40 cm alap volt és meg kellett erősíteni. És ígyis állandóan repedeznek náluk a falak! Szóval szerintem a 40 cm necces. Egyébként igen, fog jönni statikus. Azt mondta, hogy minimum 80 - 100 cmnek kell lennie. De gondoltam megkérdezlek benneteket is. Kinek mi a tapasztalata?
2017. márc. 24. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Hidd el rengeteg mindentől függ!

A ház méretétöl, a födémtől, a tervezett emelettől, a talajtól, a talajvízszinttől stb.

A statikus fogja tudni megmondani a tutit.

Nem célszerű látatlanban találgatózni!

2017. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké. Csak gondoltam van rá egy átlag, amit ö is mondott a 80-100 cm gondolom nem ö talalta ki.
2017. márc. 24. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a fagy miatt van 1szer, mint írták is. Ennyi a min ezért. A többi a talaj egyéb jellemzőjétől függ; vastagság, vasalat....stb.
2017. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A "fagy miatt van" addig igaz, ha teherbíró a talaj.

Ha nem akkor bizony mélyebbre kell menni vagy esetleg másfajta alapozási módot kell a tervezőnek válsztani.

2017. márc. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A 85 biztosan elég, de a statikus úgyis talajmechanikai szakvélemênyt kér majd. A mai jogállamban ez így megy.
2017. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Geotechnikai jelentés lesz az! ("jogállamban")

Bátran rámondják a "85cm-t", de ez közel sem biztos!

2017. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!