Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hallom a ropogásokat a padlóba...

Hallom a ropogásokat a padlóban. Ez mitől van, nagyon lehűlt a padló? Most van átmeneti időszak. Este felfűtöttem, ropogásokat megint.

Figyelt kérdés

Este felfűtöttem, opogásokat megint. Ezért mert lehűlt padlóra 35 C fokos vizet adtam? Ilyenkor 25 C fokkal kel kezdeni mintha fűtési szezon kezdete lenne?



A ház újépítésű, decemberben 50 C fokos vizet csináltam, hogy hamar felmelegedjen a ház. Ropogásokat hallottam, de járólapon nem láttam egy repedést se. Mondtak, hogy levált a járólap a betontól, de fűtést nem befolyásolja. Ezzel megbékültem. Azóta 35 C fokos az előremenő.



2017. márc. 27. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm!


Amennyiben nem 100%-os hátoldali fedettséggel lett lerakva a járólap, nagy valószínűséggel nem volt képes elviselni ezt a hirtelen mozgását az aljzatnak. Tavaly találkoztam szintén ilyen problémával, ahol a tulajdonos szintén 50 °C-os vizet küldött ki a rendszerbe. Ilyet tilos egy padlófűtés esetében. Nagy valószínűséggel burkolatcserére lesz szükség Önnél, ha tényleg felváltak a lapok. Ilyen esetben csupán a fugák által megtartott feszültség ékeli a lapokat, de a folyamatos terheléstől viszonylag gyorsan el fog fáradni. Nem tudom, hogy a helyiségekben megfelelően ki lettek-e alakítva a dilatációs hézagok, valamint, hogy azok a burkolatban is megjelentek-e. A fűtést is befolyásolja, ha elvált a lap, mert így van egy szigetelő levegő réteg az aljzat és a járólap közt, ami igencsak rontja a fűtés hatásfokát.

A ropogás pedig a dilatációs mozgások miatt lehetséges.

Remélem tudtam segíteni válaszommal. Fűtés leállása után utánajárnék a valódi okának, mert így egy újraburkolás/javítás még szakszerűen elvégezhető a fűtési szezon előtt.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2017. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es korrekt válasz!
2017. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Dilatációs hézagokat kivitelező cég kialakította és fugák követik a hézagokat. Lapokat flexibilis ragasztóval raktak. Ha beton és fal közötti peremszigetelésre gondol ez is van.

Újraburkolás/javítás csak felvált lapokat érint? Addig csak kettő lapot tálaltam nappali sarkán, terasz kijáratánál. Kicsit ropognak, ha rálépek. ott nincs is fűtő cső.

2017. márc. 28. 05:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm!


Meg lehet próbálni azokat a lapokat felszedni, és kijavítani, amelyek ropognak. Amennyiben csak néhány ilyen van, akkor csak azokat a lapokat érintheti. Újraburkolásnál is figyeljenek a lapok megfelelő hátoldali fedettségére. Nem tudom, hogy milyen ragasztót használt az előző kolléga, személy szerint Mapei Keraflex Easy-t ajánlanék.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat


2. Köszönöm! :)

2017. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Dr. Burkolat !
2017. ápr. 6. 06:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! Amennyiben elégedett volt válaszommal, legyen szíves Facebook oldalamon értékelésként írjon néhány szót érdekemben. Az oldalam neve szintén drburkolat.

Köszönöm előre is! További kérdés esetén szívesen állok rendelkezésére honlapomon is!

2017. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!