Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szilkából építkezett valaki?...

Szilkából építkezett valaki? Szerintetek érdemes? Valóban nem szükséges belső vakolás rá? Elég glettelni?

Figyelt kérdés
800 000-rel többe kerülne, mint a leiertherm, munkadijjal együtt. Viszont ha nem kell belülről vakolni, ott 600 000 vissza is jönne. Villanyszerelés nyilván nehezebb, dragabb lesz. Egyéb tapasztalata van valakinek? Hátrányok előnyök? Köszi.

2017. ápr. 20. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szilka alatt a szilikátblokkot érted, akkor mi abból építkeztünk. Valóban nem kellett vakolni, sőt, malter sem kellett a blokkelemek közé, valamiféle speciális ragasztót kentek közéjük, sokkal vékonyabban, mint ha malterolták volna (talán 2 mm vastagságban összesen).Amikor kész lett, ment rá a glett, és lehetett is festeni utána, szóval sokkal gyorsabban lehetett haladni vele, mintha téglából épült volna.

Villanyszerelés mitől lenne drágább? A szilikátblokkot könnyebb faragni, mint a téglát, lazább szerkezetű anyag.

2017. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Szerintem nem egyre gondolunk. Te talán gázszilikátból építkeztél. Amit én kérdezek az "Silka" név alatt fut, akkora mint egy tégla de 30 kiló és beletörik a flexkorong olyan kemény.
2017. ápr. 21. 06:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahha. Valóban arra gondoltam, és akkor tényleg nem egyről beszélünk. Nem hallottam még erről a Silka nevű építőanyagról, ezért gondoltam, hogy a szilikátblokkos megoldásra gondolsz. Így sajnos nem tudok segíteni.
2017. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyenre gondolsz ?

2017. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ilyenre.
2017. ápr. 25. 07:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez Ytong. Bár nem ismerem , de a falazó elem nem lehet olyan kemény. Amit én keménynek látok az a Burkoló tégla, de ez nem arra való hogy fő falat épitsünk.
2017. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem. Ytong termék de nem ugyanolyan. Vizes hűtéssel kell vágni. Olyan kemeny h belecsorbul a véső. De vegul leirtherm nellett döntöttünk.
2017. ápr. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!