Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belső térben, a padlás belsejé...

Nagymarosi Lajos kérdése:

Belső térben, a padlás belsejében levő betont kell-e időnként vízzel locsolni, mert így tovább tart, később fog tönkremenni? Hogy lehet, hogy régi 110 éves bérházak nem omlanak össze, amikor a beton csak 100 évig köt, és utána tönkremegy?

Figyelt kérdés

#beton locsolása #beton életkora
2017. máj. 3. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még sose hallottam róla, hogy betont a kötés után locsolni kellene. Amúgy mikor történt a betonozás? Mert ha friss akkor persze, locsolni kell.
2017. máj. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már 20-25 éve! Rádióban hallottam egyszer, hogy ilyen belső betont érdemes locsolni(nem szétáztatni a padlást, csak kisebb mértékben vizezni....). De persze lehet, hogy ők tévedtek?
2017. máj. 4. 08:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"a beton csak 100 évig köt, és utána tönkremegy"


Ezt meséld majd el a betonnak is, mert szerintem ő nem tudja. Már a Római időkben is használtak betont építőanyagként. Vannak épületek, amelyek egyes betonrészei még az akkori korból valók.

2017. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval félsz, hogy 70-75 év múlva tönkremegy a betonod? Megvannak a gondjaid neked is :-)
2017. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szauna a padláson? Nem rossz...

Most komolyabban: ugyan már!

2017. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
100 év - a beton használati élettartama www.cembeton.hu/alapanyagok/beton A 100 évet egy egyetemi tanártól hallottam, utána majd elporlad. A 100 év valószínűleg, átlagosan 100 év!
2017. máj. 4. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Arról nem hallottál, hogy felújítani is lehet a házat? :) Ha már romlik az állaga akkor újítani kell és kész. Mindent meg lehet oldani.
2018. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!